Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Trump wyrzuci z pracy 46 prokuratorów krajowych. Gdyby tak zrobił Ziobro?
Kategoria: Informacje ze świata   Sobota, 11 marzec 2017 14:45 Napisał

Trump wyrzuci z pracy 46 prokuratorów krajowych. Gdyby tak zrobił Ziobro?

Wyobrażacie sobie jazgot polskiego i ełropejskiego lewactwa gdyby taki manewr przeprowadził PiS po przejęciu władzy? Jednak amerykańskiej, także jak nasza totalnie zdziczałej opozycji taki krok nie dziwi i protestują cichutko tylko dlatego, aby nie wyjść z wprawy.

Tam, w USA, jest normalne że władza musi dysponować lojalnym aparatem wykonawczym. W Polsce dotyczy to niestety jedynie mianowanych wojewodów.

Prokurator Generalny Jeff Sessions zwrócił się do pozostałych jeszcze 46 amerykańskich prokuratorów krajowych, którzy służyli dla administracji Obamy o złożenie dymisji. Departament Sprawiedliwości uzasadnia ten ruch koniecznością zapewnienia płynnego, pełnego "przejęcia władzy".

Niektórzy prokuratorzy krajowi USA, podobnie jak to było przy poprzednich zmianach Prezydenta, już opuścili stanowiska. Teraz Prokurator Generalny zaapelował do pozostałych 46 mianowanych przez Prezydenta (Obamę) prokuratorów o złożenie swych rezygnacji - powiedziała rzeczniczka Białego Domu.

Do czasu powołania nowych, obecni prokuratorzy będą pełnić swoje funkcje.

Jest dobrym zwyczajem, choć nie automatyczną zasadą, że 93 Amerykańskich prokuratorów krajowych opuszcza swoje stanowiska po wyborze nowego prezydenta. Poprzednie przychodzące administracje, w ciągu ostatnich kilku dekad, zastępowały większość prokuratorów w pierwszym roku lub drugim.

Niektórzy, przyzwoici, faktycznie niezależni i niezawiśli na sznurku władzy prawnicy pozostają na stanowiskach, gdyż ich dymisje mogą nie być przyjęte.

"Prezydent Trump poinformował Dana Boente oraz Roda Rosensteina, że nie przyjął ich rezygnacji i pozostaną oni na ich aktualnych pozycjach."

Amerykańscy prokuratorzy krajowi są odpowiedzialni za ściganie przestępstw federalnych na nadzorowanych przez siebie terytoriach. Podlegają  kierownictwu Departamentu Sprawiedliwości w Waszyngtonie, które oczekuje że ich priorytety są zgodne z tymi, jakie ma  prokurator generalny. Prokuratorzy federalni są mianowani przez prezydenta, na ogół na podstawie rekomendacji senatora ze stanu w jakim pracuje prokurator.

Bill Clinton w 1993 roku wyrzucił z pracy wszystkich 93 prokuratorów krajowych w pierwszym dniu swojej prezydentury.

We czwartek w telewizji Fox News Channel prowadzący program "Hannity" dziennikarz Sean Hannity wezwał administrację Trumpa do "natychmiastowej czystki podrzutków" pozostałych po administracji Obamy. Hannity opisał ich jako sabotażystów i ostrzegł, że są oni "zdeterminowani" na zniszczenie przewodnictwa Trumpa.

Gdyby tak można było wymienić wszystkich zlewicowanych federalnych sędziów i w USA i w Polsce, w obu krajach zapanowałoby "prawo i sprawiedliwość"?


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 11 marzec 2017 15:45
alexjones.pl Informacje ze świata Trump wyrzuci z pracy 46 prokuratorów krajowych. Gdyby tak zrobił Ziobro?