Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Sędzia Gorsuch o rozdziale władzy wykonawczej i sądowniczej
Kategoria: Informacje ze świata   Czwartek, 23 marzec 2017 04:53 Napisał

Sędzia Gorsuch o rozdziale władzy wykonawczej i sądowniczej

Co prawda wojna o uzdrowienie sądownictwa chwilowo przycichła, ale pamiętamy jak o rządzie wypowiadał sie niejaki pan Rzepliński oraz szefowa Sądu Najwyższego i jej kasta.

A propos Sądu Najwyższego.

Warto wiedzieć jak wypowiada się w wielu sprawach kandydat na sędziego Sądu Najwyższego USA Neil Gorsuch.

Przypomnijmy tylko, że wzorzec demokracji USA nie mają Trybunału Konstytucyjnego, ani Trybunału Stanu, ani odrębnych sądów administracyjnych, tak jak w medycynie nie ma odrębnych okulistów od lewego i prawego oka.

Senator Leahy - lewokrata (nomen omen jego nazwisko po polsku brzmi akuratnie), usiłował wydobyć od kandydata na sędziego opinię o nominującym go prezydencie. Amerykańska totalna opozycja także oskarża rząd o to że chce sądy obsadzić swoimi ludźmi.

Zapominają przy tym o fakcie że tak w USA tak i Polsce przez ostatnie 8 lat robili to o co oskarżają obecne władze.

Leahy powołał się na rzekomą wypowiedź (znamy takie chwyty politruków) republikańskiego kongresmana, który rzekomo powiedział: "Najlepszą rzeczą, jaką prezydent mógłby zrobić dla jego zakazu wjazdu  muzułmanów, byłoby upewnienie się, że ma on Gorsucha w Sądzie Najwyższym zanim zabrał się do tej sprawy."

Sędzia Gorsuch tą hipokryzję przystopował bezlitośnie mówiąc:

"Senatorze, on nie ma pojęcia o czym mówi, jakbym orzekał w tej sprawie, senatorze, nie będę tu mówił nic, co dałoby komukolwiek  jakiekolwiek pojęcie, jakbym sądził niezależnie miałby sie w tej sprawie wypowiadać w Sądzie Najwyższym lub moim sądzie  w obwodzie 10. - powiedział Gorsuch, ostro stukając palcem w biurko, aby podkreślić swoje słowa. "To byłoby niewłaściwe gdyby sędzia to zrobił. Byłoby to naruszeniem rozdziału władzy i niezależności sądowej, gdyby ktoś siedząc przy tym stole podczas przesłuchania senackiego, w celu uzyskania potwierdzenia nominacji, musiał złożyć obietnice lub zobowiązania dotyczące tego, jak będą rozsądzał sprawę, która obecnie trwa i prawdopodobnie trafi do Sądu Najwyższego ".

Sędzia Gorsuch powiedział coś jeszcze co w Polsce odkąd sięga moja pamięć starego człowieka nigdy nie miało zastosowania:

Gorsuch powiedział:

"Senatorze, nikt nie jest ponad prawem."

Czy wiecie chociaż co to znaczy - choć teoretycznie?


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 24 marzec 2017 13:33
alexjones.pl Informacje ze świata Sędzia Gorsuch o rozdziale władzy wykonawczej i sądowniczej