Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Macron ogłosił się rzymskim Bogiem
Kategoria: Informacje ze świata   Środa, 05 lipiec 2017 13:25 Napisał

Macron ogłosił się rzymskim Bogiem

Francuzi dostali to na co zasługują. Obrali prezydentem swojego Petru i na kilka lat maja zapewnione atrakcje. Włosi mieli swego bufona Mussoliniego. My niestety mieliśmy swojego Bula Samuraja Komorowskiego.

image

image

Ludwik XIV....... to nie ten gostek bez śladu inteligencji na twarzy, ale mebel na którym siedzi...

Wkrótce po tym, jak urzędnicy prezia Francji poinformowali media, że jego proces myślenia był "zbyt złożony", aby dziennikarze go zrozumieli, Emmanuel Macron oświadczył, że będzie rządził Francją, tak jak Jowisz, rzymski król bogów.

Czy można takiego osobnika traktować poważnie?

Wezwawszy ponad 900 polityków z obu izb parlamentu francuskiego na rzadko spotykany kongres, który się odbył w pałacu Ludwika XIV - Króla Słońca - w Wersalu. Nowe "słońce Francji" groziło, że jeśli oni zechcą udaremnić jego "reformy", on aby ich pokonać sięgnie po referendum i zablokuje parlament.

Takie zgromadzenia jakie zwołał Micron, są zwykle zarezerwowane na czasy kryzysu krajowego.

"Złożony proces myślenia Macrona prowadzi podczas spotkań z dziennikarzami do wielu pytań i odpowiedzi", stwierdził rzecznik Macrona -  i wywołuje w prasie francuskiej wieloznaczne publikacje.

To wypisz wymaluj tak samo jak filozoficzne wypowiedzi Rycha Złotoustego albo Grzecha Schetyniałego lub Bolka i Bronka. U nas ci mamy urodzaj na takich orłów intelektu.

image

Nawet gwardziści nie wiedzą w którą stronę zmierza ich pryncypał i dlatego frontują w obu kierunkach.

Najdobitniej kpi z Macrona jego rywalka - Marie le Pen.

"Jesteś spadkobiercą François Hollande", wyśmiewała się Marine Le Pen. "Nazywasz się teraz Baby Hollande; Hollande Junior!"

Dodała, że "Francja i tak jest rządzona przez kobietę, co prawda ona przegrała wybory, ale teraz Francją faktycznie rządzi Merkel".

Jeszcze dosadniej drwi z Macrona Silvio Berlusconi, były prezydent Włoch, wskazując na jego relacje z żoną - dwadzieścia pięć lat starsza od Jupitera Macrona - żartując, że jest on "ładnym chłopcem z piękną mamą".

Węgierski premier Viktor Orbán delikatnie traktuje go jak "małego chłopca", który jeszcze nie uczy się chodzić.

PS. Francja jak widzimy może poszczycić się osiągnięciem większym niż Kaligula, który uczynił konia senatorem. Francuzi zrobili osła swoim prezydentem.

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(22 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 05 lipiec 2017 13:53
alexjones.pl Informacje ze świata Macron ogłosił się rzymskim Bogiem