Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Pacyfikacja Katalonii zgodna z wartościami UE. Komisja Europejska poparła przemoc wobec Katalończyków
Kategoria: Informacje ze świata   Środa, 04 październik 2017 10:41 Autor: Andreas

Pacyfikacja Katalonii zgodna z wartościami UE. Komisja Europejska poparła przemoc wobec Katalończyków

Pacyfikacja Katalonii zgodna z wartościami UE. Komisja Europejska poparła przemoc wobec Katalończyków Sasha Popovic/Flickr/CC BY-NC-ND 2.0

Milczenie brukselskich elit na temat sytuacji w Katalonii było bardzo wymowne, ale gdy unijni politycy postanowili się wypowiedzieć na ten temat, zamiast oczekiwanych słów potępienia, ogłosili, że wspierają brutalną pacyfikację Katalonii przez siły policyjne z Hiszpanii. 

To niesamowite, że w niektórych krajach Komisji Europejski przeszkadza nawet wyrąb lasu, a w innych może dochodzić nawet do brutalnych pacyfikacji gdzie bije się pałkami nawet staruszki i okazuje się,że brutalne pacyfikacja to wewnętrzna sprawa unijnego kraju. Trudno o lepszy dowód na hipokryzję rządzących Unią Europejską i potwierdzenie statusu równych i równiejszych, czyli w tym wypadku Hiszpanii jako równiejszego członka UE pierwszej kategorii. 

Co ciekawe to właśnie słynny artykuł 7 traktatu o Unii Europejskiej mówi, że państwo gwałcące główne wartości Unii, czyli na przykład stosujące terror względem obywateli z innej mniejszości narodowej, powinno zostać zawieszone w prawach członka UE. Jest na to specjalna procedura i straszy się nią Polskę w kontekście planowanych zmian w sądownictwie. Skoro Jean-Claude Juncker pochwalił Mariano Rajoya za stanowczość w Katalonii, mozna zrozumieć, że katalog wartości Unii ostatnio dziwnie wyewoluował i stło się nią pałowanie ludzi za poglądy i to z mniejszości narodowych.

To co jeszcze musiałby zrobić rząd z Madrytu w brutalnie wziętej pod but Katalonii? Zacząć strzelać ołowianymi, a nie gumowymi kulami? A jeśli zdaniem Komisji Europejskiej to co stało się w Katalonii nie można nazwać terrorem to gdzie jest granica i co nim będzie? Trupy na ulicach?

Art. 2. Główne wartości Unii
Dz.U.2004.90.864/30 - Traktat o Unii Europejskiej - tekst skonsolidowany uwzględniający zmiany wprowadzone Traktatem z Lizbony
Unia opiera się na wartościach poszanowania godności osoby ludzkiej, wolności, demokracji, równości, państwa prawnego, jak również poszanowania praw człowieka, w tym praw osób należących do mniejszości. Wartości te są wspólne Państwom Członkowskim w społeczeństwie opartym na pluralizmie, niedyskryminacji, tolerancji, sprawiedliwości, solidarności oraz na równości kobiet i mężczyzn.

Jednak unijni biurokraci wolą zajmować się Polską i Węgrami snując wyimaginowane opowieści o braku rzekomej praworządności, która objawia się według nich tym, że do władzy zostali wybrani niewłaściwi reprezentanci, niż chcieliby tego nominaci z Brukseli. Pacyfikacja Katalonii pokazuje nam jasno co będziemy mogli w nowej Unii Europejskiej, która jest planowana.

Dalsza federalizacja UE doprowadzi do tego, że Polska będzie miała tyle samo praw wewnątrz UE ile teraz ma Katalonia w Hiszpanii. Gdy Brukseli nie spodobają się wybory, lub ich wyniki to już nie będą robić groźnych min tak jak teraz, tylko przyjdą i zabiorą nam te urny, tłukąc przy okazji kogo popadnie jak ściągnięci z całej Hiszpanii funkcjonariusze Guardia Civil, którzy spacyfikowali katalońskie referendum. 

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(18 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 04 październik 2017 11:14
alexjones.pl Informacje ze świata Pacyfikacja Katalonii zgodna z wartościami UE. Komisja Europejska poparła przemoc wobec Katalończyków