Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Papież Franciszek może poprzeć rezygnację z celibatu
Kategoria: Informacje ze świata   Czwartek, 09 listopad 2017 09:59 Autor: Andreas

Papież Franciszek może poprzeć rezygnację z celibatu

Papież Franciszek Papież Franciszek Senat RP/Flickr/CC BY-NC-ND 2.0

Jak informują agencje, w odległych zakątkach Amazonii brakuje kapłanów. Niedobór jest już tak duży, że na 10 tysięcy ludzi przypada tylko jeden ksiądz. Zachęceni przez papieża modernistę brazylijscy biskupi, proponują włączenie do porządku obrad synodu w Watykanie w 2019 r. , kwestię zgodny na pełnienie posługi kapłańskiej również przez żonatych mężczyzn. Oznacza to de facto propozycję zniesienia celibatu!

Sekretarz Komisji ds. Regionu Panamazon odnosi się do konkretnych obszarów niedoboru kapłanów. Należą do nich Brazylia, Kolumbia, Ekwador, Boliwia itp. Większość ludności na tych terenach to katolicy. W sumie chodzi o czterysta plemion, a populacja jako całość stanowi 2,8 miliona ludzi.

Papież Franciszek niedawno obiecał rozwiązać ten problem. Niektórzy duchowni mówią, że zniesienie warunków wstępnych formacjom kapłanów w odległych regionach Amazonii może wywołać burzliwą dyskusję o celibacie w Kościele katolickim na całym świecie. Prawdopodobnie precedens Amazonii zostanie wykorzystany po czasie również w innych krajach, gdzie istnieje Kościół katolicki.

Modernizm w Kościele panoszy się już od kilkudziesięciu lat i zwolennicy postępu konsekwentnie niszczą wszelkie wielowiekowe tradycje, tłumacząc, że zmiany są potrzebne, aby religia ta przetrwała. Może jednak być tak, że promowany przez lewicowych kapłanów postęp, nie tylko nie zatrzyma wiernych w kościołach, ale wprost przyczyni się do upadku Watykanu.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Czwartek, 09 listopad 2017 11:18
alexjones.pl Informacje ze świata Papież Franciszek może poprzeć rezygnację z celibatu