Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Szwecja zaczyna popierać dobrowolną rezygnację z niepodległości na rzecz Stanów Zjednoczonych Europy!
Kategoria: Informacje ze świata   Czwartek, 23 listopad 2017 09:13 Autor: Andreas

Szwecja zaczyna popierać dobrowolną rezygnację z niepodległości na rzecz Stanów Zjednoczonych Europy!

surrender [poddanie] surrender [poddanie] Suat Krgz/Flickr/CC-BY-NC-ND 2.0

Unia Europejska planuje likwidację państw narodowych i przekształcenie się w komunistyczne superpaństwo. Twór ten ma posiadać rząd, który zastąpiłby władze poszczególnych krajów członkowskich. Szwedzcy politycy chcą pokazać jak bardzo ich kraj jest postępowy i postanowili poprzeć całkiem dobrowolną rezygnację z niepodległości.

Utrata niezależności państwowej przywołuje raczej negatywne skojarzenia. Liczne regiony takie jak Katalonia czy Kurdystan dążą do oderwania się od macierzy i ustanowienia własnego państwa, co jednak wiąże się z różnymi zagrożeniami. Natomiast Polska ciężko walczyła, aby po 123 latach odzyskać niepodległość i ponownie zaistnieć na mapach świata. Tymczasem w Szwecji pojawiają się dziwaczne pomysły, aby dobrowolnie oddać kraj w obce ręce.

Partia polityczna Liberałowie wyszła z radykalną propozycją porzucenia niepodległości i suwerenności oraz poddania się pod bezpośrednie dyktando Brukseli. Byłby to wyraźny krok ku przekształceniu Unii Europejskiej w państwo federalne na wzór Niemiec lub Stanów Zjednoczonych. Nie wiadomo jaka będzie reakcja władz. Pomysł jest wychwalany przez wielu polityków, choć wywołał także krytykę i zdziwienie.

Unia Europejska chce przeobrazić się w zwykłą organizację wielonarodową w pełnoprawne państwo z własnymi siłami zbrojnymi. Bruksela chce tego dokonać w miarę szybko, aby nie dopuścić do wyjścia z UE krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Jest to istotne dla przyszłości tego komunistycznego tworu, ponieważ antyunijne sentymenty są coraz silniejsze w całej Europie.

 
Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Czwartek, 23 listopad 2017 09:45
alexjones.pl Informacje ze świata Szwecja zaczyna popierać dobrowolną rezygnację z niepodległości na rzecz Stanów Zjednoczonych Europy!