Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Banki zamykają konta Le Pen i Frontu Narodowego
Kategoria: Informacje ze świata   Piątek, 24 listopad 2017 08:44 Autor: Andreas

Banki zamykają konta Le Pen i Frontu Narodowego

Marine Le Pen (ENF) Marine Le Pen (ENF) European Parliament/Flickr/CC-BY-NC-ND 2.0

Przewodnicząca francuskiego Frontu Narodowego Marine Le Pen i jej partia twierdzą, że są ofiarami „bankowej fatwy”. Le Pen, która wczoraj spotkała się z prezydentem Emmanuelem Macronem i poruszyła tę sprawę, zapowiedziała dziś wniesienie skarg przeciw bankom Société Générale i HSBC, które zamknęły nie tylko konta partii, ale i jej osobiste. Wezwała do społecznego bojkotu obu instytucji finansowych.

Marine Le Pen, przegrana uczestniczka drugiej tury tegorocznych wyborów prezydenckich we Francji oskarżyła Société Générale o działania „czysto polityczne”, gdyż bank nie był w stanie podać przyczyny zamknięcia kont partii i jej regionalnych oddziałów. Na konferencji prasowej w Paryżu oświadczyła, że banki prowadzą politykę zmierzającą do sparaliżowania działalności jej ugrupowania.

„Wydaje się, że oligarchia finansowa czuje się chroniona i nawet zachęcana poprzez swą bezkarność do interweniowania we francuską demokrację” – powiedziała Le Pen. Prezydent Macron miał jej wczoraj obiecać, że „przyjrzy się tej sprawie”.

Le Pen była tym bardziej niezadowolona, że zamykanie kont przez banki dotyczy też dyrekcji Frontu Narodowego i jej osobiście. „Dziś rano zadzwonił do mnie Thomas Vandeville, szef HSBC, który kupił ostatnio bank Hervet, w którym miałam konto od ćwierćwiecza, by mnie poinformować, że zamyka moje osobiste konto bez podania przyczyn.”

W związku z oporem banków, Front Narodowy zwrócił się do banku centralnego Francji o wyznaczenie instytucji, która przyjęłaby partyjne konta. Banque de France wyznaczył Crédit du Nord, lecz ów bank odmawia przyjmowania partyjnych składek z kart kredytowych i bankowych.

Front Narodowy od lat zmaga się z francuskimi bankami, które regularnie odmawiały mu kredytów.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 24 listopad 2017 09:45
alexjones.pl Informacje ze świata Banki zamykają konta Le Pen i Frontu Narodowego