Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Królowe piękności na przekór iracko – izraelskiej wrogości
Kategoria: Informacje ze świata   Piątek, 24 listopad 2017 08:45 Autor: Andreas

Królowe piękności na przekór iracko – izraelskiej wrogości

Sarah Idan i Adar Gandelsman (na zdjęciu po lewej) Sarah Idan i Adar Gandelsman (na zdjęciu po lewej) Sarah Idan’s Instagram post

W niespotykanym przykładzie koegzystencji na podzielonym Bliskim Wschodzie, dwie kandydatki na Miss Universe z oficjalnie wrogich krajów – Izraela i Iraku – zrobiły sobie wspólne zdjęcie.

Obie dziewczyny umieściły zdjęcie na swoim profilu na Instagramie i Facebooku.  “Poznajcie, to jest Miss Iraku i jest niesamowita” – zachwycała się Miss Izraela, Adar Gandelsman (na zdjęciu po lewej) w poście na Instagramie. „Wprawiamy się w przynoszeniu światu pokoju” – dodała na Facebooku w klasycznym stylu sloganów królowej piękności.

“Pokój i miłość od Miss Iraku i Miss Izraela” – napisała z kolei na swoim Instagramie Miss Iraku, Sarah Idan, dodając emotikony serduszka.

Zdjęcie na obu profilach instagramowych, w czwartek wieczorem miało tego samego dnia  ponad tysiąc polubień.  Ciepłe spotkanie obu pań mogło jednak wpakować Idan w tarapaty. W 2015 roku selfie ówczesnej Miss Izraela, Doron Matalon z ówczesną Miss Libanu, Sally Greige, doprowadziło do żądań odebrania Greige tytułu. Libańskim obywatelom nie wolno bowiem kontaktować się z obywatelami państwa żydowskiego.

“Od pierwszego dnia, kiedy tylko przyjechałam na konkurs Miss Universe, bardzo uważałam na to, aby nie fotografować się z Miss Izraela, która namolnie starała się być ze mną na zdjęciu” – tłumaczyła się Greige. „Wraz z Miss Słowenii i Japonii przygotowywałyśmy się do zdjęcia i wtedy przyskoczyła Miss Izraela, zrobiła selfie swoim telefonem i umieściła na portalach społecznościowych”.

19-letnia Adar Gandelsman z Izraela ma za sobą połowę służby wojskowej i według jej profilu na stronie Miss Universe “z pasją podchodzi do obowiązków służbowych”.

Na szczęscie dla 27-letniej Idan, urodzonej w Bagdadzie, obecnie mieszka ona w Stanach Zjednoczonych – jak można dowiedzieć się z jej profilu na stronie  internetowej konkursu, zatem może sobie pozwolić na więcej wolności przy kontaktach z Izraelczykami, niż inne kandydatki z krajów arabskich.

Wybory Miss Universe mają się odbyć się w kasynie hotelu Planet Hollywood w Las Vegas, już 26 listopada.(me)

Źródło: https://www.timesofisrael.com/peace-and-love-as-miss-israel-and-miss-iraq-pose-together-on-instagram/

 


Źródło: Euroislam – imigracja, terroryzm, radykalny islam, prawa człowieka


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 24 listopad 2017 10:02
alexjones.pl Informacje ze świata Królowe piękności na przekór iracko – izraelskiej wrogości