Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Rakieta balistyczna Korei Północnej spadła niedaleko Japonii!
Kategoria: Informacje ze świata   Środa, 29 listopad 2017 08:55 Autor: Andreas

Rakieta balistyczna Korei Północnej spadła niedaleko Japonii!

American Psycho / Korean Psycho American Psycho / Korean Psycho duncan c/Flickr/CC BY-NC 2.0

Po ponad dwóch miesiącach przerwy, Korea Północna przeprowadziła kolejny test rakietowy. Nieznany pocisk został odpalony kilka godzin temu i wylądował w wyłącznej strefie ekonomicznej Japonii. Donald Trump stwierdził krótko, że Stany Zjednoczone "zajmą się" Koreą Północną.

Niezidentyfikowana rakieta balistyczna, prawdopodobnie pocisk ICBM, została wystrzelona z mobilnej wyrzutni z prowincji P'yŏngan Południowy o świcie czasu lokalnego. Po pokonaniu około tysiąca kilometrów wylądowała w Morzu Japońskim i nie spowodowała żadnych szkód. Amerykańscy eksperci ostrzegali ostatnio, że Pjongjang w najbliższych dniach może przeprowadzić test rakietowy i jak widać ich przewidywania sprawdziły się.

Korea Północna wystrzeliła rakietę po raz pierwszy odkąd Stany Zjednoczone uznały ją oficjalnie za sponsora terroryzmu, co pozwoli dodatkowo odizolować reżim i nałożyć kolejne sankcje. Korea Południowa zareagowała niemal natychmiast i zorganizowała własne ćwiczenia rakietowe.

Donald Trump oznajmił krótko, że problem Korei Północnej zostanie rozwiązany. Nie wiadomo co właściwie mógł mieć na myśli, ale na początku listopada stwierdził, że Japonia zacznie strzelać do północnokoreańskich rakiet gdy tylko dokona zakupu drogiego amerykańskiego uzbrojenia. Wydaje się więc, że tym razem Stanom Zjednoczonym nie zależy na wywoływaniu wojny, ale za to bardzo chętnie wykorzystują obecną sytuację, aby zarabiać na ochronie i sprzedaży broni.Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 29 listopad 2017 09:28
alexjones.pl Informacje ze świata Rakieta balistyczna Korei Północnej spadła niedaleko Japonii!