Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata KRLD: Nasza nowa rakieta trafi w dowolny cel na terytorium USA (wideo)
Kategoria: Informacje ze świata   Środa, 29 listopad 2017 09:43 Autor: Andreas

KRLD: Nasza nowa rakieta trafi w dowolny cel na terytorium USA (wideo)

 Kim Kim diapositiv.fotografie/Flickr/CC BY-ND 2.0

Korea Północna twierdzi, że z powodzeniem przetestowała rakietę typu Hwasong-15, która może trafić w dowolny cel znajdujący się na terytorium USA.

Rakieta typu Hwasong-15 przedstawia sobą potężną międzykontynentalną rakietę balistyczną. Rakietę, która „jest w stanie przenosić głowice jądrowe najnowszej generacji" — przekazała północnokoreańska stacja telewizyjna.

Jak wynika z informacji przekazanej w centralnej północnokoreańskiej telewizji, testowany pocisk przeleciał 950 km, maksymalna wysokość osiągnęła 4475 km. Odpowiada to pierwotnym ocenom południowokoreańskich i japońskich wojskowych. Oznacza to, że jeśli rakieta zostałaby skierowana na normalną trajektorię, pokonałaby odległość około 13 tysięcy kilometrów. A wówczas pocisk dosięgnąłby amerykańskiej stolicy.

Lokalna telewizja nie pokazała ani nagrania, ani zdjęć z miejsca startu rakiety, jak to miało miejsce dotychczasowo. Test międzykontynentalnej rakiety balistycznej miał miejsce w nocy ze wtorku na środę, o 03:18 czasu lokalnego (19:18 czasu polskiego). Po 53 minutach rakieta upadła na terytorium wyłącznej strefy ekonomicznej Japonii, w odległości 250 km od prefektury Aomori.Źródło: Sputnik Polska

[od admina: ciekawy efekt można uzyskać naciskając wielokrotnie klawisz HOME podczas odtwarzania wideo na YT - podpowiedź jednego z komentujących]


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 29 listopad 2017 23:28
alexjones.pl Informacje ze świata KRLD: Nasza nowa rakieta trafi w dowolny cel na terytorium USA (wideo)