Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata „Przegraliśmy wojnę przeciwko islamizacji”
Kategoria: Informacje ze świata   Piątek, 01 grudzień 2017 09:10 Autor: Andreas

„Przegraliśmy wojnę przeciwko islamizacji”

Islam Islam Kenn Wilson/Flickr/CC BY-NC 2.0

Już za kilka lat muzułmańskie przedmieścia Paryża będą rządziły się własnym zestawem zasad, będą miały własne prawa, reguły, może nawet własną policję.

Ma to miejsce już teraz, jak twierdzi francuski pisarz Alexandre Mendel, autor książki „Partition”, poświęconej nieudanej integracji muzułmanów we Francji. Oto fragmenty wypowiedzi pisarza na temat książki.

„Moja ostatnia książka, “La France Djihadiste” skupiała się tylko na francuskich terrorystach. „Partition” jest głównie o islamizacji Francji, o tym co się dzieje w tym kraju, w szkołach, szpitalach, w klubach sportowych, itd. Tym razem nie mówię o samym terroryzmie, ale raczej o tym w jaki sposób Francja zdecydowała o tym, czy rząd miał współpracować i zaakceptować pewne układy z islamem. To główny temat książki.

Odnośnie islamizacji ważne są dwie rzeczy. Po pierwsze nie możemy na zawsze pozostać ślepi na ten problem. Przez 20-30 lat zarzucaliśmy nasze prawa, zasady, nasze republikańskie ideały. Negocjowaliśmy z islamistami. Pozostawaliśmy całkowicie ślepi na te drobne sygnały, że niektóre rejony Francji zaczęły podlegać islamizacji. To może wyjaśnić dzisiejszy terroryzm w kraju. Jeśli byśmy się nie zgodzili na te niewielkie układy z radykalnym islamem, prawdopodobnie nie mielibyśmy teraz tylu ataków we Francji. Dlatego jest tak istotne, żebyśmy nie pozostawali dłużej ślepi i mówili prawdę.

Moja książka jest oparta na wielu, wielu relacjach z kraju. Nie jest teoretyczna – to jest książka napisana przez dziennikarza. Byliśmy w tych miejscach, poszliśmy do szkół, szpitali, do miast, do których ludzie ani policja nigdy nie zaglądają, żeby porozmawiać o rzeczywistości. Wielu Francuzów, szczególnie francuskich dziennikarzy i polityków, w ogóle tam nie jeździ. W dzisiejszych czasach to bardzo ważne, żeby dziennikarz był w miejscach, w których nikt już nie bywa. To jest świadectwo naszych czasów. (…) W mojej książce mówię, że nie ma na to [integrację muzułmanów] rozwiązania, gdyż jest już za późno. Nie można ich odesłać do własnego kraju – są Francuzami i Francuzi nie mogą ich odesłać.

To, czym stanie się Francja za kolejnych 10 czy 20 lat, to będzie nowy Liban w niektórych częściach kraju. Weźmy na przykład niektóre przedmieścia Paryża: będą miały własny zestaw zasad, praw, reguł, może nawet własną policję. Już tak się dzieje. Faktem jest, że obecnie we Francji w wielu miejscach państwo nie ma kontroli. Już zaakceptowaliśmy ten stan rzeczy i nie będziemy walczyć o przywrócenie tych przedmieść Francji. Już po wszystkim – przegraliśmy wojnę przeciwko nim.

Tak więc bogaci ludzie będą żyli w luksusowych dzielnicach Paryża, z dala od problemów, a biedni będą musieli sobie radzić z islamizmem na co dzień. Tak już to zaakceptowaliśmy. (…)  Integracja zawiodła we Francji, ale nie tylko we Francji – w wielu innych krajach, bo pogrzebaliśmy nasze republikańskie zasady, żeby skopiować te istniejące w Wielkiej Brytanii, Kanadzie czy USA; żeby zaakceptować, że ktoś może zostać Francuzem, dostać francuskie obywatelstwo nie posługując się nawet językiem francuskim, nie uczęszczając nawet do francuskiej szkoły republikańskiej, dostać francuskie obywatelstwo, nie żyjąc tak, jak żyją Francuzi. Francja nie jest nowym krajem w świecie imigracji – ma bardzo długą historię imigracyjną. Ludzie w latach dwudziestych XIX wielu przybywali do Francji z calej Europy – z Polski, Rosji, Armenii, Włoch, i nie było żadnego problemu z ich integracją, żadnego problemu…”Źródło: Euroislam


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 01 grudzień 2017 09:51
alexjones.pl Informacje ze świata „Przegraliśmy wojnę przeciwko islamizacji”