Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Niemcy oburzeni wystawą w Berlinie, która przedstawia islamskich terrorystów jako męczenników
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 04 grudzień 2017 07:56 Autor: Andreas

Niemcy oburzeni wystawą w Berlinie, która przedstawia islamskich terrorystów jako męczenników

Martyr Museum Martyr Museum RT/ You Tube

Niemiecki rząd znowu wprawił mieszkańców w osłupienie. W galerii Bethanien w Berlinie pojawiła się wysoce kontrowersyjna wystawa przedstawiająca znane postacie historyczne, które powszechnie uznawane są za męczenników. Obok takich postaci jak Sokrates pojawili się masowi mordercy!

Wystawa pod nazwą "Muzeum Męczenników" dopiero co pojawiła się w berlińskiej galerii i już wywołała wielkie emocje. Przedstawia ona wizerunki znanych ludzi, takich jak Martin Luther King czy Joanna d'Arc. Pojawili się tam święci, filozofowie oraz osoby walczące o prawa człowieka, które przez swoją działalność oraz poglądy straciły życie. Jednak organizatorzy najwyraźniej zbyt dosłownie zrozumieli definicję męczeństwa - tuż obok znanych historycznych postaci pojawili się także islamscy terroryści.

Na wystawie pojawiły się portrety i biografie między innymi Omara Ismaëla Mostefaï, który 13 listopada 2015 roku w Paryżu zabił 89 osób, oraz Muhammada Ata - jednego z pilotów porwanych samolotów pasażerskich, który został rozbity o wieżę WTC w 2001 roku. Dla wielu Niemców jest to niezrozumiałe i oburzające, że zamachowcy i mordercy zostali postawieni na równi z Sokratesem i uznani za męczenników. Zaczęto oskarżać rząd o znieważenie pamięci ofiar zamachów oraz stawianie na piedestał islamistów.

Ekspozycja "Muzem Męczenników" pojawiła się w 2016 roku w Kopenhadze. Minister Kultury Danii Bertel Haarder otwarcie nazwał ją szaleństwem. Teraz ta sama wystawa finansowana z pieniędzy podatników pojawiła się w galerii Bethanien w Berlinie. Można przypuszczać, że zyskała poparcie samej Sekretarz Stanu Berlina Sawsan Chebli, która jest przecież zwolenniczką prawa szariatu i całkiem niedawno zorganizowała kampanię propagandową "Typowy Niemiec", w której afrykańscy i muzułmańscy imigranci zostali przedstawieni jako typowi rodowici Niemcy. Wygląda na to, że niemiecki rząd już nawet nie ukrywa swojego uwielbienia do islamskich morderców.

 Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 04 grudzień 2017 09:45
alexjones.pl Informacje ze świata Niemcy oburzeni wystawą w Berlinie, która przedstawia islamskich terrorystów jako męczenników