Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wielkie manewry lotnicze na Półwyspie Koreańskim. USA ćwiczą bombardowania obiektów jądrowych w Korei Północnej!
Kategoria: Informacje ze świata   Wtorek, 05 grudzień 2017 12:12 Autor: Andreas

Wielkie manewry lotnicze na Półwyspie Koreańskim. USA ćwiczą bombardowania obiektów jądrowych w Korei Północnej!

Wielkie manewry lotnicze na Półwyspie Koreańskim. USA ćwiczą bombardowania obiektów jądrowych w Korei Północnej! West Point/The U.S. Military Academy/Flickr/CC BY-NC-ND 2.0

W poniedziałek na Półwyspie Koreańskim rozpoczęły się największe jak dotąd manewry powietrzne z udziałem amerykańskich i południowokoreańskich samolotów wojskowych. Ćwiczenia mają oczywisty związek z ostatnią próbą rakietową Korei Północnej, która świętowała również zakończenie prac nad programem jądrowym. Ćwiczenia Stanów Zjednoczonych to przede wszystkim pokaz siły i zdolności lotnictwa.

Pod koniec listopada w ramach testu odpalono najnowszy międzykontynentalny pocisk balistyczny Hwasong-15 o potencjalnym zasięgu ponad 15 tysięcy kilometrów, czyli teoretycznie mógłby dolecieć do Waszyngtonu. Niektórzy analitycy uważają, że może on zapoczątkować powstanie nowych rakiet posiadających zdolność przenoszenia kilku głowic nuklearnych.

W związku z tym Stany Zjednoczone zorganizowały manewry lotnicze, które potrwają od 4 do 8 grudnia. Nad Półwyspem Koreańskim krąży obecnie 230 samolotów, a wśród nich bombowce B-1B Lancer, najnowsze myśliwce F-35 Lightning oraz starsze F-22 Raptor. W ćwiczenia zaangażowano również około 12 tysięcy amerykańskich żołnierzy. Stany Zjednoczone i Korea Południowa symulują ataki na północnokoreańską infrastrukturę nuklearną i wyrzutnie rakiet. Dokładnie w tym samym czasie Rosja rozpoczęła własne manewry wojskowe tuż przy granicy z Koreą Północną.

Skoro Stany Zjednoczone zaczynają traktować Pjongjang jako istotne zagrożenie warto zadać pytanie czy są to tylko manewry lotnicze, czy też w pewnym momencie samoloty po prostu wyruszą na teren wroga i unieszkodliwią jego arsenał w wyniku szybkich bombardowań. W przypadku Korei Północnej atak z zaskoczenia i szybkie uderzenie dekapitacyjne byłoby najlepszym rozwiązaniem, jednak wojna może pochłonąć wiele ofiar i w pierwszej kolejności narazi Koreę Południową i Japonię.

 
Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Wtorek, 05 grudzień 2017 13:05
alexjones.pl Informacje ze świata Wielkie manewry lotnicze na Półwyspie Koreańskim. USA ćwiczą bombardowania obiektów jądrowych w Korei Północnej!