Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Sensacja! Rosja wyrzucona z igrzysk olimpijskich w Pjongczangu!
Kategoria: Informacje ze świata   Środa, 06 grudzień 2017 09:00 Autor: Andreas

Sensacja! Rosja wyrzucona z igrzysk olimpijskich w Pjongczangu!

Die Olympischen Ringe Die Olympischen Ringe katharina_z/Flickr/CC BY-NC-ND 2.0

Międzynarodowy Komitet Olimpijski, podjął decyzję o wyrzuceniu z igrzysk olimpijskich w koreańskim Pjongczangu, całej reprezentacji Rosji. Przyczyną tak radykalnego kroku jest oskarżenie o zinstytucjonalizowany przez Federację Rosyjską, doping sportowców.

Radykalną decyzję ogłosił dzisiaj przewodniczący MKOl-u, Thomas Bach. jest ona konsekwencją szeregu skandali dopingowych, których dopuściła się rosyjska reprezentacja Olimpijska w poprzednich igrzyskach w Rio de Janeiro. Okazało się wtedy, że doping w Rosji osiągnął poziom podobny do tego w jaki kiedyś pojawiło się wiele do dzisiaj niepobityc rekordów sportowców wyhodowanych w NRD.

Było tylko kwestią czasu gdy okazało się że problem zinstytucjonalnego dopingu i dotyczy tylko uczestników letniej Olimpiady. właśnie z tego powodu zawieszoną cały rosyjski Komitet Olimpijski,  A poza tym postanowiono usunięcie ze struktur ruchu olimpijskiego rosyjskiego ministra sportu Witalija Mutko.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski uznał że nie ma innego wyjścia jak dyskwalifikacja Rosjan. Po analizie całego procederu dopingowego stwierdzono, że rozpoczął się on jeszcze przed poprzednią olimpiadą, która odbyła się w Rosji w Soczi.

Oczywiście Rosjanie mają teraz możliwość odwołania się od tej decyzji do Trybunału Arbitrażowego do spraw sportu. Możliwe, że zostanie ona cofnięta. Nawet jednak gdyby pozostała w mocy, poinformowano, że rosyjscy sportowcy, którzy nie mają udokumentowanych żadnych przypadków stosowania dopingu, w Pjongczangu będą mogli startować pod neutralną flagą.Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Środa, 06 grudzień 2017 09:34
alexjones.pl Informacje ze świata Sensacja! Rosja wyrzucona z igrzysk olimpijskich w Pjongczangu!