Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Korea Południowa chce zabić Kim Dzong Una
Kategoria: Informacje ze świata   Piątek, 08 grudzień 2017 07:49 Autor: Andreas

Korea Południowa chce zabić Kim Dzong Una

Kim Dzong Un Kim Dzong Un vborodinova/PixaBay/CC0 Creative Commons

Korea Południowa stworzy specjalny oddział do likwidacji przywódcy KRLD Kim Dzong Una, donosi gazeta „Kommiersant”.
Kierownictwo Korei Południowej oficjalnie wyodrębniło w budżecie obronnym kraju na rok 2018 wydatki na likwidację Kim Dzong Una. 340 milionów wonów (310 tysięcy dolarów) zostanie przeznaczonych na szkolenia i wyposażenie oddziału trzech tysięcy ludzi, którego celem będzie likwidacja przywódcy Korei Północnej.

Przewiduje się, że drużyny będą szkolone według programu amerykańskiej jednostki SEAL Team Six, która w 2011 roku zlikwidowała międzynarodowego terrorystę Osamę bin Laden, pisze gazeta. Do dyspozycji sił specjalnych zostaną dostarczone drony samobójcy, drony zwiadowcze i ciężkie granatniki. Istnieją również plany modernizacji i doskonalenia amerykańskiego helikoptera transportowego Ch-47 Chinook, który będzie musiał niepostrzeżenie wkraść się na terytorium Korei Północnej.

Południowokoreańscy urzędnicy mają zamiar z czasem zwiększyć wydatki na oddział, wydając na niego 26 miliardów wonów (24 miliony dolarów).

Wcześniej w czwartek władze KRLD oświadczyły, że wojna na Półwyspie Koreańskim jest nieunikniona. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Korei Północnej uważa, że ćwiczenia wojskowe prowadzone przez Stany Zjednoczone i Koreę Południową, a także oświadczenia urzędników z Waszyngtonu są dowodem przygotowań do ataku na KRLD. Pjongjang zaznaczył, że nie chce wojny, ale nie będzie się przed nią ukrywać.

Źródło: pl.SputnikNews.com

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 08 grudzień 2017 09:06
alexjones.pl Informacje ze świata Korea Południowa chce zabić Kim Dzong Una