Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Prezydent Turcji uznał Izrael za państwo terrorystyczne
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 11 grudzień 2017 10:08 Autor: Andreas

Prezydent Turcji uznał Izrael za państwo terrorystyczne

Recep Tayyip Erdoğan Recep Tayyip Erdoğan Recep Tayyip Erdoğan/Flickr/Public Domain

Na Bliskim Wschodzie nadal niespokojnie. W wielu krajach organizowane są antyamerykańskie demonstracje, zaś Izrael zmaga się z protestami Palestyńczyków i atakami rakietowymi ze Strefy Gazy. Wszystko zaczęło się od uznania Jerozolimy za stolicę Izraela.

W niedzielę w Bejrucie, stolicy Libanu, miały miejsce demonstracje pod ambasadą USA. Protestujący Libańczycy i Palestyńczycy podpalili wizerunek Donalda Trumpa oraz amerykańskie i izraelskie flagi. Doszło również do zamieszek z siłami bezpieczeństwa, które próbowały pozbyć się tłumu ludzi stosując gaz łzawiący i armatki wodne.

Tymczasem sytuacja w samym Izraelu wcale nie jest lepsza, choć trzeba przyznać, że bunt Palestyńczyków jest stosunkowo łagodny - przynajmniej teraz. W niedzielę odnotowano jeden incydent, w którym napastnik rzucił się z nożem na ochroniarza w Jerozolimie. Poza tym ze Strefy Gazy odpalono kilka rakiet w kierunku Izraela, które nie wiadomo czemu nie doleciały do swoich celów i przedwcześnie eksplodowały.

Decyzja Donalda Trumpa dotycząca uznania Jerozolimy jako stolicy Izraela wciąż jest szeroko komentowana na świecie. Niektóre państwa w regionie zaproponowały nałożenie sankcji na Stany Zjednoczone. Natomiast prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdoğan stwierdził, że Izrael to państwo terrorystyczne a Jerozolima nigdy nie zostanie oddana "mordercom dzieci". Erdoğan bardzo szybko otrzymał niemal identyczną odpowiedź. Swoją drogą wygląda to komicznie, gdy dwa państwa finansujące i wspierające terrorystów na Bliskim Wschodzie wzajemnie oskarżają się o terroryzm.

 Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 11 grudzień 2017 11:32
alexjones.pl Informacje ze świata Prezydent Turcji uznał Izrael za państwo terrorystyczne