Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Tron Antychrysta czyli tajne przyczyny uznania przez Trumpa Jerozolimy za stolicę Izraela
Kategoria: Informacje ze świata   Wtorek, 12 grudzień 2017 09:05 Autor: Andreas

Tron Antychrysta czyli tajne przyczyny uznania przez Trumpa Jerozolimy za stolicę Izraela

Tron Antychrysta czyli tajne przyczyny uznania przez Trumpa Jerozolimy za stolicę Izraela rquevenco/PixaBay/CC0 Creative Commons

Apokalipsa rozwija się…Cały świat debatuje i roztrząsa decyzję Trumpa o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela. Ale co to oznacza w praktyce i dlaczego ten fakt tak wszystkich wzburzył i zaniepokoił?

Niektórzy mówią, że to jedynie uznanie faktu. Rzeczywiście, siedziba premiera i parlamentu kraju, Knesetu, już od dawna znajduje się w Jerozolimie. Ponoć każde państwo posiada prawo do uważania za swoją stolicę każdego miasta położonego na swoim terytorium.

Inni twierdzą, że decyzja Donalda Trumpa zburzy równowagę, i bez tego niepewnego świata, pomiędzy religijnymi i narodowymi grupami tak w Izraelu jak i poza jego granicami. I ci ludzie także mają rację. No to spójrzmy na historię.

W przeciągu tysiącleci Jerozolima uważana jest za święte miejsce dla trzech abrahamowych religii, judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Po zniszczeniu miasta przez rzymskie legiony w 70 roku naszej ery, Świątynia Salomona, jedyna świątynia żydów, została zrujnowana, a sami żydzi zostali rozproszeni po całym świecie, głównie uchodząc do Europy i do północnej Afryki. We współczesnej postaci Izrael został utworzony po II Wojnie Światowej a Ziemię Świętą trzeba było podzielić pomiędzy Arabów wyznających islam i chrześcijaństwo a żydów.

Granica w Jerozolimie biegła w następujący sposób. Na zachodzie żydowskie dzielnice a na wschodzie terytoria Arabów. Przywództwo izraelskie, wykorzystując wojskowe i dyplomatyczne instrumenty, stopniowo podbiło wszystkie nowe obszary, wypierając zdezorganizowanych Arabów albo, po prostu, wykupując od nich ziemie. Jednakże najczęściej realizowany jest scenariusz siłowy co i miało miejsce w 1967 roku. W wyniku Wojny Sześciodniowej Izrael wziął pod swoją kontrolę Wschodnią Jerozolimę, a co najważniejsze, Stare Miasto.

To święte, dla miliardów ludzi, miejsce. To właśnie tam znajduje się Świątynia Grobu Pańskiego, miejsce obejmujące pod jedną kopułą Golgotę, gdzie był ukrzyżowany Jezus Chrystus, pieczarę w której został On pogrzebany i Zmartwychwstał Trzeciego Dnia, oraz inne chrześcijańskie sanktuaria i świętości. To właśnie w tym miejscu na prawosławną Paschę schodzi Święty Ogień. Także na Starym Mieście znajduje się Ściana Płaczu albo Zachodni Mur, wszystko co pozostało ze Świątyni Salomona zniszczonej przez Rzymian po upływie zaledwie kilku dziesięcioleci od wydarzeń ewangelicznych. Bezpośrednio obok niej, na miejscu gdzie kiedyś stała Świątynia żydowska, teraz znajduje się meczet Al-Aksa i Kopuła na Skale, najważniejsze sanktuaria świata islamskiego. I oto tutaj ma początek to najważniejsze.

Ażeby odbudować Świątynię Salomona, najważniejszą świętość świata żydowskiego, przywództwo Izraela powinno zniszczyć islamską świętość. Trzeba dobrze to rozumieć, że tego rodzaju próby, nawet nie na poziomie państwowym, były już podejmowane. Media informują o tym, że 21 sierpnia 1969 roku żyd australijski Denis Michael Rohan został pojmany podczas próby podpalenia meczetu Al-Aksa.

W kwietniu 1980 roku Meir Kahane, założywszy urządzenie wybuchowe w jednym z rogów meczetu, próbował zainicjować wybuch. Dnia 8 kwietnia 1982 roku on po raz kolejny założył urządzenie wybuchowe przy głównym wejściu do meczetu ale zostało ono odkryte przez obsługę meczetu i eksplozji udało się uniknąć.

Dnia 21 marca 1983 roku potwierdzono odkrycie tunelu umożliwiającego w sposób niezauważalny przeniknięcie do meczetu Al-Aksa. Dnia 14 stycznia 1986 roku pewni parlamentarzyści Knesetu pod ochroną żołnierzy chcieli wejść do meczetu a podczas napaści na meczet Al-Aksa w dniu 8 października 1980 roku 30 Palestyńczyków zostało zabitych a około 800 odniosło rany.

I jest to bardzo niepełna lista. Czy trzeba przypominać, że zarówno w chrześcijańskiej jak i w muzułmańskiej eschatologii, w części dotyczącej Końca Świata, zniszczenie meczetu Al-Aksa i odbudowa Trzeciej Świątyni Salomona zapowiada intronizację Antychrysta, Koniec Świata i Drugie Przyjście Jezusa Chrystusa. Według jednej z wersji, wspartej autorytetem niektórych prawosławnych świętych, na przykład, Hipolita Rzymskiego i Jana Damasceńskiego, tron Antychrysta będzie znajdował się właśnie w Świątyni Jerozolimskiej. Tutaj, jak to się mówi, trudno coś jeszcze dodać. Odsyłam Was do przestudiowania odpowiedniej literatury. Temat, jak sami wyczuwacie, dotyczy każdego w dosłownym sensie.

Decyzja Donalda Trumpa o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela ma nie tylko polityczny wymiar. Ten krok amerykańskiego prezydenta może uruchomić stary mechanizm religijnych sprzeczności i konfliktów, który może wepchnąć cały świat w chaos i doprowadzić do apokaliptycznych następstw. W kolejnej emisji programu „Русский ответ” (Ruska odpowiedź), Andriej Afanasjew wyjaśnia religijno-mistyczne znaczenie tego starożytnego miasta dla religii abrahamowych.

 

Za: http://www.sobor2008-narod.ru/3359-tron-antihrista-taynye-smysly-priznaniya-ierusalima-trampom-video.html

Publikacja 8.12.2017

Tłumaczenie TamaraŹródło: Wolna Polska - Wiadomości


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(17 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 12 grudzień 2017 11:07
alexjones.pl Informacje ze świata Tron Antychrysta czyli tajne przyczyny uznania przez Trumpa Jerozolimy za stolicę Izraela