Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Chrześcijanie zbojkotują wiceprezydenta USA
Kategoria: Informacje ze świata   Niedziela, 17 grudzień 2017 11:48 Autor: Andreas

Chrześcijanie zbojkotują wiceprezydenta USA

Mike Pence Mike Pence Gage Skidmore/Flickr/CC BY-SA 2.0

Arabscy chrześcijanie z Egiptu i Palestyny nie podzielają entuzjazmu ewangelickich protestantów ze Stanów Zjednoczonych, dlatego po uznaniu przez ten kraj Jerozolimy za stolicę Izraela zamierzają zbojkotować wizytę amerykańskiego wiceprezydenta Mike’a Pence’a, z którym nie zamierza choćby spotykać się strażnik kluczy do Bazyliki Grobu Świętego. Już kilka dni temu palestyńscy chrześcijanie i muzułmanie urządzili wspólną modlitwę w Betlejem, podczas której protestowali przeciwko decyzji Białego Domu.

Amerykański wiceprezydent ma odwiedzić w przyszłym tygodniu Jerozolimę oraz Kair, lecz na Bliskim Wschodzie przywitają go ciepło jedynie władze Izraela. Już w ubiegłym tygodniu spotkania z Pence’m odmówił wielki imam kairskiego uniwersytetu Al-Azhar, czyli najważniejszej muzułmańskiej uczelni teologicznej w świecie sunnickiego islamu, a także palestyński prezydent Mahmud Abbas, który oczywiście nie zaakceptował decyzji Stanów Zjednoczonych o przeniesieniu ich ambasady do Jerozolimy i tym samym uznania tego miasta za izraelską stolicę.

Jednym z punktów wizyty zastępcy Trumpa ma być również Stare Miasto w Jerozolimie. Strażnik kluczy do Bazyliki Grobu Świętego w Dzielnicy Chrześcijańskiej Jerozolimy zapowiedział już jednak, że nie będzie uczestniczył w powitaniu Pence’a oraz fizycznie nie będzie obecny w Kościele podczas pobytu amerykańskiego wiceprezydenta. Po tej deklaracji Biały Dom poinformował, iż plan wizyty nie uwzględniał pobytu Pence’a w tym świętym dla chrześcijan i muzułmanów miejscu.

Spotkania z amerykańskim wiceprezydentem odmówił także lider egipskich chrześcijan. Patriarcha Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego Tawadros II stwierdził bowiem, że Stany Zjednoczone nie biorą pod uwagę uczuć milionów Arabów, a podobne przekonanie towarzyszy chrześcijanom w Izraelu. Wraz z muzułmanami urządzili oni nawet wspólną modlitwę przed Bazyliką Narodzenia Pańskiego w Betlejem, podczas której protestowano przeciwko decyzji administracji Trumpa.

Na podstawie: Imemc.org, Telegraph.co.uk


Źródło: Autonom.pl

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 17 grudzień 2017 12:38
alexjones.pl Informacje ze świata Chrześcijanie zbojkotują wiceprezydenta USA