Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata ONZ sprowadza uchodźców samolotami z Afryki bezpośrednio do Francji
Kategoria: Informacje ze świata   Wtorek, 19 grudzień 2017 08:31 Autor: Andreas

ONZ sprowadza uchodźców samolotami z Afryki bezpośrednio do Francji

ONZ sprowadza uchodźców samolotami z Afryki bezpośrednio do Francji Scott Lum/Flickr/CC BY-NC 2.0

Najazd afrykańskich imigrantów wciąż pozostaje sporym problemem dla Europy. Tym razem jednak próbuje się zamienić nielegalną migrację w legalną. Co więcej, tzw. uchodźcy, którzy nie chcą się integrować będą teraz przywożeni samolotami w ramach nowej "strategii" ONZ.

Strategia ta w dużym skrócie polega na tym, że imigranci nie muszą już ryzykować życia, aby przedostać się na drugą stronę Morza Śródziemnego. Nie muszą już nawet polegać na usługach przemytników. Nachodźcy mogą ubiegać się o azyl w obozach w Afryce.

W sierpniu postępowa Francja zgodziła się przyjąć w przeciągu dwóch następnych lat łącznie 3 tysiące ludzi, którzy żyją obecnie w obozach dla uchodźców w Czadzie i Nigrze. Są to osoby pochodzące z różnych państw afrykańskich. Wkrótce pierwsza partia imigrantów zostanie dostarczona samolotem prosto do Francji - 56 Afrykańczyków zamieszka w klasztorze w małej miejscowości Thal-Marmoutier.

Podczas gdy Europa Zachodnia poddała się fali afrykańskich i azjatyckich imigrantów, kraje wchodzące w skład Grupy Wyszehradzkiej mają zamiar przeznaczyć 35 milionów euro na projekty, które pozwolą ograniczyć nielegalną migrację i udzielać pomoc bezpośrednio na Czarnym Kontynencie. Polska, Węgry, Czechy i Słowacja chcą rozwiązać przyczyny masowej migracji. Spotkało się to z zadowoleniem Komisji Europejskiej, która i tak potępia kraje V4 za odmowę przyjęcia uchodźców.Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 19 grudzień 2017 09:00
alexjones.pl Informacje ze świata ONZ sprowadza uchodźców samolotami z Afryki bezpośrednio do Francji