Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Izrael mógł bezprawnie użyć broni
Kategoria: Informacje ze świata   Czwartek, 21 grudzień 2017 08:26 Autor: admin

Izrael mógł bezprawnie użyć broni

Izrael mógł bezprawnie użyć broni duncan c/Flickr/CC BY-NC 2.0

Użycie przez izraelskich wojskowych broni bojowej w celu rozgonienia demonstrantów może zostać uznane za naruszenie międzynarodowego prawa humanitarnego, jednak należy przeprowadzić szczegółowe śledztwo ws. każdego przypadku jej użycia – powiedział rzecznik Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Praw Człowieka Rupert Colville.

Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw Praw Człowieka Zeid Ra’ad Al-Hussein „był zszokowany” zabójstwem inwalidy, poruszającego się na wózku, do którego doszło 15 grudnia na granicy ze Strefą Gazy. Człowiek ten protestował przeciwko uznaniu przez USA Jerozolimy za stolicę Izraela. Został zabity przez izraelskich żołnierzy wystrzałem w głowę.

„Użycie amunicji bojowej doprowadziło do tego, że ponad 220 osób w Strefie Gazy zostało rannych — tylko w piątek 95 osób doznało obrażeń, a przeciwko pozostałym dziesiątkom został użyty gaz łzawiący i gumowe kule. Tak duża liczba ofiar wywołuje poważne obawy co do tego, na ile siła, użyta przez izraelskich wojskowych, była współmierna do zagrożenia” — powiedział Colville.

Izraelska armia rozpoczęła już wstępne dochodzenie ws. wydarzeń, jednak Izrael powinien natychmiast wszcząć niezależne i obiektywne śledztwo ws. śmierci inwalidy, aby stwierdzić, czy było to zabójstwo z premedytacją — dodał.

Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw Praw Człowieka podkreślił, że zgodnie z prawem międzynarodowym użycie broni bojowej jest krokiem ostatecznym, skierowanym na ochronę życia ludzi, kiedy inne środki zostały już wyczerpane.

Źródło: pl.SputnikNews.com

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 21 grudzień 2017 11:46
alexjones.pl Informacje ze świata Izrael mógł bezprawnie użyć broni