Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Syria skarży się w ONZ na wspólne działania USA i PI
Kategoria: Informacje ze świata   Środa, 27 grudzień 2017 10:56 Autor: Andreas

Syria skarży się w ONZ na wspólne działania USA i PI

 flaga ONZ flaga ONZ sanjitbakshi/Flickr/CC BY 2.0

Koalicja dowodzona przez USA zawiera układy z PI i koordynuje z nią swoje działania w Syrii. Czytamy to w liście chargé d'affaires stałego przedstawicielstwa Syrii przy ONZ Munzera Munzera do sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa i Rady Bezpieczeństwa.

Według danych syryjskich władz koalicja zachowuje się „podejrzanie i niebezpiecznie", ponieważ wspiera terroryzm, organizuje napady na Syryjczyków i niszczy potencjał ich kraju. Według przedstawicieli Syrii sens zamiarów koalicji potwierdzają niedawne wydarzenia, liczne raporty, zdjęcia lotnicze i zeznania świadków. „To wszystko dowodzi, że koalicja i związane z nią formacje zawierają na miejscach układy z organizacją terrorystyczną PI i koordynują z nią swoje działania, by umożliwić jej członkom ataki na Syryjską Armię Arabską i jej sojuszników oraz pomóc im przedostać się do innych rejonów" — czytamy w tekście listu.

Dokument zawiera szczegóły incydentu z 13 grudnia, gdy koalicja pod wodzą USA przeprowadziła nalot na domy mieszkalne we wsi c (prowincja Dajr az-Zaur), według danych władz republiki zginęło w nim 23 cywilów. 

Według słów Munzera naloty udają walkę przeciwko PI, a w rzeczywistości koalicja broni terrorystów i przewozi ich do bezpiecznych dzielnic. 

„Ten krok został podjęty po niepowodzeniu desperackich prób wskazanej koalicji i związanych z nią marionetkowych formacji w celu niedopuszczenia zwycięstwa Syryjskiej Armii Arabskiej i jej sojuszników nad PI" — oznajmił dyplomata.

Wyraził opinię, że państwa członkowskie koalicji, które nie chcą odsunąć się od przestępstw popełnianych przez innych członków sojuszu, są ich wspólnikami, oraz stwierdził, że RB ONZ „do tej pory nie podjęła żadnych kroków", by zapobiec podobnym atakom na Syrię i jej cywilów. Na końcu listu dyplomata nazwał fałszywymi twierdzenia amerykańskich władz i ich sojuszników o swoich sukcesach w walce z PI.

„W rzeczywistości sprawa wygląda diametralnie odwrotnie. To właśnie Syryjska Armia Arabska ze swoimi sojusznikami i sojuszniczymi siłami rozgromiła PI i inne ugrupowania terrorystyczne" — napisał Munzer. 

Wcześniej stwierdzono, iż USA szkolą terrorystów z Państwa Islamskiego w swojej bazie wojskowej At-Tanf na południu Syrii.

Poinformowano także, że amerykańska baza w At-Tanf jest zablokowana przez syryjskie wojska.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 27 grudzień 2017 12:24
alexjones.pl Informacje ze świata Syria skarży się w ONZ na wspólne działania USA i PI