Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata FBI zaczyna nowe śledztwo przeciwko Hillary
Kategoria: Informacje ze świata   Niedziela, 07 styczeń 2018 09:00 Autor: Andreas

FBI zaczyna nowe śledztwo przeciwko Hillary

FBI zaczyna nowe śledztwo przeciwko Hillary United States Mission Geneva/Flickr/CC BY-ND 2.0

FBI zaczęło nowe śledztwo przeciwko byłej kandydatce na prezydenta Stanów Zjednoczonych c, informuje „The Hill” powołując się na źródła w resorcie.
Śledczych interesuje działalność jej fundacji charytatywnej Clinton Foundation w okresie, kiedy Clinton kierowała Departamentem Stanu. FBI próbuje wyjaśnić czy państwo udzielało pomocy „donatorom” fundacji po wniesieniu przez nich pieniędzy. Ponadto, organizacja jest sprawdzana na zgodność z przepisami podatkowymi.

Fundacja rodziny Clintonów, Clinton Foundation, została założona w 1997 roku przez byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Billa Clintona. Zarejestrowano ją jako publiczną organizację charytatywną, wolną od podatku dochodowego. Pieniądze do fundacji napływały od zagranicznych rządów, korporacji i osób prywatnych. W 2014 roku organizacja wyasygnowała tylko 1/3 swoich środków na działalność charytatywną.

Rzecznicy Hillary Clinton i Clinton Foundation na razie nie skomentowali sytuacji.

W latach 2015-2016 Clinton była już obiektem śledztwa FBI z powodu prowadzenia służbowej korespondencji z prywatnego serwera pocztowego. Biuro sprawdzało możliwość wycieku tajnych informacji. W rezultacie FBI nie znalazło w działaniach Clinton oznak przestępstwa, jednak stwierdzono, że około stu maili zawierało poufne dane. Jednocześnie około 30 tysięcy maili Clinton usunęła wbrew zasadom, powołując się na to, że miały prywatny charakter.

Śledztwo było zatrzymywane, wznawiane i znów zatrzymywane, co wywarło duży wpływ na popularność Clinton przed wyborami prezydenckimi w USA w 2016 roku, na których była sekretarz stanu przegrała z Donaldem Trumpem.


Źródło: pl.SputnikNews.com

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 07 styczeń 2018 09:59
alexjones.pl Informacje ze świata FBI zaczyna nowe śledztwo przeciwko Hillary