Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata 9-latki i 12-latkowie mogą brać ślub i mieć dzieci
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 08 styczeń 2018 08:30 Autor: Andreas

9-latki i 12-latkowie mogą brać ślub i mieć dzieci

9-latki i 12-latkowie mogą brać ślub i mieć dzieci SeSe kim/Flickr/CC BY-ND 2.0

Turecka instytucja religijna najwyższego szczebla wydała nową fatwę dotyczącą małżeństwa, ogłaszając, że dziewczęta mogą wyjść za mąż i zajść w ciążę w wieku zaledwie 9 lat.

Diyanet, inaczej znana jako Dyrekcja ds. Religijnych, jest oficjalną instytucją państwową, której rolą jest „wykonywanie działań w odniesieniu do wierzeń, kultu i etyki islamu, oświecanie społeczeństwa o swojej religii i administrowanie świętymi miejscami kultu”. Fatwa, którą można przeczytać na stronie Cumhuriyet.com.tr ogłasza, że dziewczynki mogą „wyjść za mąż i zajść w ciążę już w wieku 9 lat.”

„Diyanet powiedział, że ci, którzy weszli w dorosły wiek mogą również się pobrać. Diyanet stwierdził, że dolny limit wieku dla dziewcząt wynosi 9 lat i 12 lat dla chłopców. Diyanet stwierdził, że dziewczynki mogą zajść w ciążę w wieku 9 lat i że mężczyźni mogą zostać ojcami, gdy ukończyli 12 lat” – stwierdza fatwa. Fatwa nie jest wiążąca, ale jest autorytatywną opinią prawną odnoszącą się do islamskiego prawa.

„Jakie można jeszcze znaleźć wymówki dla tej przewrotnej islamistycznej ideologii?” – pyta autor Islamism Map na „Twitterze”.

Te porady są kontynuacją nowej kontrowersyjnej ustawy przyjętej w Turcji, która pozwala islamskim muftim prowadzić cywilne ceremonie małżeńskie, wywołując obawy, że małżeństwa dzieci staną się bardziej powszechną częścią islamskiej agendy prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana. Turcja ma wysoki odsetek małżeństw dzieci, gdzie 15% dziewcząt wyszła za mąż w wieku poniżej 18 lat.

Obwieszczając, że 9-letnia dziewczynka jest w wieku, w którym może zajść w ciążę, Diyanet podąża za przykładem ustanowionym przez Proroka Mahometa, który skonsumował swoje małżeństwo z Aiszą, gdy miała 9 lat.

Autorstwo: Paul Joseph Watson
Na podstawie: Cumhuriyet.com.tr, Telegraph.co.uk
Zdjęcie: Alghad.com
Źródło oryginalne: PrisonPlanet.com
Źródło: PrisonPlanet.pl

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 08 styczeń 2018 09:10
alexjones.pl Informacje ze świata 9-latki i 12-latkowie mogą brać ślub i mieć dzieci