Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Państwo Islamskie oficjalnie wydało wojnę Palestyńczykom
Kategoria: Informacje ze świata   Wtorek, 09 styczeń 2018 12:57 Autor: Andreas

Państwo Islamskie oficjalnie wydało wojnę Palestyńczykom

Palestine Palestine Photo RNW.org/Flickr/CC BY-ND 2.0

Jak informuje SITE – amerykańsko-izraelska organizacja wywiadowcza, która śledzi i dostarcza zachodnim mediom i publiczności komunikaty Państwa Islamskiego (PI) i innych radykalnych grup islamskich, 3 stycznia PI na egipskim Synaju w specjalnym wideo wydało wojnę Palestyńczykom w graniczącej z Synajem Strefie Gazy. To może znacznie pogorszyć położenie mieszkańców Strefy zamkniętej przez Izrael 10 lat temu.

Prowincja Synaj, tj. egipska organizacja PI, umieściła na swoich stronach 20-minutowe wideo, w którym otwarcie deklaruje wojnę rządzącemu w Gazie Hamasowi, najbardziej zorientowanej religijnie, palestyńskiej, polityczno-zbrojnej organizacji ruchu oporu, jak też wszystkim palestyńskim szyitom i chrześcijanom. Zarzut wobec Palestyńczyków wyznania muzułmańskiego w większościowej wersji sunnickiej to „apostazja” – odstępstwo od „prawdziwej religii”, czyli sunnickiego, saudyjskiego wahhabizmu wyznawanego przez PI.

W wideo występuje znany na Synaju duchowny PI Abu Kazim al-Makdisi, który wyjaśnia, że Hamas i Palestyńczycy zwalczają PI i używają broni przemycanej z Egiptu „niezgodnie z przykazaniami boskimi”. Zarzuca Hamasowi i innym politycznym organizacjom palestyńskim udział w „grze demokratycznej”. Według saudyjskiego wahhabizmu, wybory są niezgodne z islamem.

Wreszcie na wideo zarejestrowano egzekucję członka palestyńskiego Hamasu oskarżonego o próbę przemytu broni do Strefy Gazy.

Egipska Prowincja Synaj PI już wcześniej wydawała liczne deklaracje antypalestyńskie, lecz deklaracja wojny nie ma precedensu. Palestyńczycy obawiają się, że działania PI w Egipcie utrudnią przemyt do Strefy Gazy artykułów żywnościowych i innych potrzebnych do życia, w sytuacji, gdy premier Izraela Benjamin Netanjahu wezwał do ostatecznego zamknięcia oenzetowskiej agencji pomocy uchodźcom palestyńskim UNRWA. Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump kilka dni temu ogłosił, że jego kraj przestanie ją współfinansować.

Strefa Gazy, zamieszkana przez 2 miliony palestyńskich uchodźców i ich potomków, przechodzi właśnie pod władzę Autonomii Palestyńskiej, która według PI jest „gorsza od diabła”, ze względu na deklarowany laicyzm. Ekstremalnie trudne warunki życia w zamkniętej Strefie w najbliższym czasie nie mają żadnych widoków na polepszenie.Źródło: Portal STRAJK


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Wtorek, 09 styczeń 2018 13:16
alexjones.pl Informacje ze świata Państwo Islamskie oficjalnie wydało wojnę Palestyńczykom