Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Były prezydent Brazylii znów skazany za korupcję
Kategoria: Informacje ze świata   Czwartek, 25 styczeń 2018 08:09 Autor: Andreas

Były prezydent Brazylii znów skazany za korupcję

Luiz Inacio Lula da Silva Luiz Inacio Lula da Silva thierry ehrmann/Flickr/CC BY 2.0

Były prezydent Brazylii Luiz Inacio Lula da Silva z Partii Pracujących został powtórnie skazany przez sąd apelacyjny – Regionalny Federalny Trybunał Czwartego Regionu (TRF-4) – za korupcję po tym, jak sędzia Leandro Paulsen zagłosował za potwierdzeniem wyroku.

Paulsen poparł kolegę w sądzie apelacyjnym, sędziego João Pedro Gebrana Neto, który opowiedział się za potwierdzeniem wyroku przeciwko Luli oskarżonemu o korupcję i pranie brudnych pieniędzy, odrzucając w ten sposób apelację obrony. Obaj sędziowie opowiedzieli się za wydłużeniem kary więzienia do 12 lat i 1 miesiąca wobec 9 lat i 6 miesięcy, na które Lulę skazał sędzia Sérgio Moro.

Po głosowaniu Paulsena większość sędziów głosowała za zachowaniem wyroku dla Luli, lecz obrona i oskarżyciele mogą powtórnie odwołać się od wyroku. Sąd już oznajmił, że były prezydent nie pójdzie do więzienia, dopóki nie zostanie przeprowadzona analiza wszystkich odwołań.

Zgodnie z aktem oskarżenia były prezydent Brazylii w 2014 roku otrzymał łapówkę od spółki OAS w postaci trzypoziomowego mieszkania w mieście Guarujá, w którym przeprowadzono prace remontowe rzekomo również dla Luli. W październiku odbędą się wybory prezydenckie w Brazylii. Zgodnie z danymi głównych exit-polls Lula jest absolutnym liderem wyścigu wyborczego.


Źródło: pl.SputnikNews.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 25 styczeń 2018 12:05
alexjones.pl Informacje ze świata Były prezydent Brazylii znów skazany za korupcję