Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Kandydat na premiera Włoch: “Pie*ol się, Unio Europejska!”
Kategoria: Informacje ze świata   Czwartek, 25 styczeń 2018 13:09 Autor: Andreas

Kandydat na premiera Włoch: “Pie*ol się, Unio Europejska!”

Kandydat na premiera Włoch: “Pie*ol się, Unio Europejska!” Klaas Brumann/Flickr/Public Domain

Lider prowadzącej we włoskich sondażach prawicowej Ligi Północnej Matteo Salvini, który jest też jej kandydatem na premiera po marcowych wyborach, udzielił “wymiatającego” wywiadu dla włoskiej telewizji Channel Rete 4, w którym powiedział, że “Unia Europejska może iść się pie*ić” – donosi portal Breitbart.

“Od co najmniej 15-tu lat Europa nas nieustannie karze, a my jesteśmy w jeszcze gorszej sytuacji niż 15 lat temu. Europejskie oceny to ostatnia rzecz, która mnie interesuje” – oświadczył lider anty-unijnego i anty-imigranckiego ugrupowania, który – co ciekawe – jest również nadal deputowanym Parlamentu Europejskiego.

Następnie Salvini kontynuował swoją antyunijną krucjatę na Twitterze. “Niewolnicy Unii Europejskiej? Nie, dziękuję! Nie mogę się doczekać kiedy w końcu Włochy wraz z naszym rządem odzyskają swoją suwerenność i zaczną bronić włoskich interesów narodowych w każdy możliwy sposób” – napisał.

Dodajmy, że dług publiczny Włoch sięga już 130 proc. PKB kraju.

“Polityka imigracyjna i wyrzeczenia gospodarcze narzucone nam przez Unię Europejską były katastrofą i zostaną odrzucone w wolnym głosowaniu przez Włochów. Liga Północna będzie zawsze bronić rolnictwa i rybołówstwa Włoch. Dość przestrzegania europejskich norm, które zabijają nasze przedsiębiorstwa i niszczą nasze terytorium!” – wezwał lider włoskiej prawicy.

Salvini zaatakował też eurokomisarza ds. ekonomicznych Pierre’a Moscovici, którego oskarżył o mieszanie się w kampanię wyborczą we Włoszech. “Niedopuszczalne mieszanie się europejskich biurokratów w nasze wybory. Euro-biurokraci – uspokójcie się!” – ostrzegł.

W ostatni czwartek Salvini uzgodnił też wspólny manifest wyborczy z dwoma innymi prawicowymi przywódcami, z którymi chce utworzyć po zwycięskich wyborach koalicję rządową – z byłym premierem Silvio Berlusconim i szefową nacjonalistów z partii Bracia Włosi – Giorgią Meloni.

Prawicowa koalicja – za przykładem Donalda Trumpa w USA – zapowiada po wyborach m.in. obniżenie podatków i wszystko wskazuje, że nic nie jest w stanie odebrać jej zwycięstwa w zapowiedzianym na 4 marca br. głosowaniu.

W odwodzie zjednoczona prawica ma zresztą jeszcze równie popularny w sondażach antyunijny Ruch Pięciu Gwiazd. Wprawdzie nie wszedł on do wspólnej koalicji, ale również wzywa do wyjścia Włoch ze strefy euro i zrzucenia dyktatu UE.

Źródło: https://reporters.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 25 styczeń 2018 15:14
alexjones.pl Informacje ze świata Kandydat na premiera Włoch: “Pie*ol się, Unio Europejska!”