Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Duterte kazał się zastrzelić
Kategoria: Informacje ze świata   Piątek, 26 styczeń 2018 08:15 Autor: Andreas

Duterte kazał się zastrzelić

Duterte kazał się zastrzelić tacit requiem (joanneQEscober)/Flickr/CC BY 2.0

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte kazał się zastrzelić, jeśli zostanie dyktatorem. Prezydent Filipin Rodrigo Duterte poprosił żołnierzy i policjantów, aby go zastrzelili, jeśli będzie miał zamiar złamać Konstytucję i pozostać u władzy po upływie kadencji. Jego wypowiedź cytuje portal Rappler.com.

„Jeśli pozostanę u władzy dłużej, niż przewiduje (Konstytucja — red.) i będę chciał zostać dyktatorem, zastrzelcie mnie, ja nie żartuję. Jeśli przekroczę swoją kadencję chociaż o jeden dzień, proszę Siły Zbrojne Filipin i policję narodową o wyegzekwowanie przestrzegania Konstytucji” — powiedział Duterte w czasie wizyty w bazie wojskowej, podkreślając, że ochrona Konstytucji to „święty obowiązek” armii.

W taki sposób filipiński polityk zareagował na doniesienia, że ma zamiar wnieść poprawki do Konstytucji, aby utrzymać się u władzy po wygaśnięciu kadencji prezydenckiej w 2022 roku — podkreśla portal.

Wybrany w maju 2016 roku prezydent Duterte wyróżnił się kampanią, mającą na celu walkę z osobami uzależnionymi od narkotyków oraz dilerami. Zgodnie z danymi policji od chwili objęcia władzy przez polityka w kraju zostało zabitych około 2,4 tys. osób, związanych z handlem narkotykami. Społeczność międzynarodowa niejednokrotnie krytykowała metody działania filipińskiej policji.

Źródło: pl.SputnikNews.com

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 26 styczeń 2018 09:29
alexjones.pl Informacje ze świata Duterte kazał się zastrzelić