Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Scenariusz starcia USA z Rosją
Kategoria: Informacje ze świata   Czwartek, 01 luty 2018 09:23 Autor: Andreas

Scenariusz starcia USA z Rosją

Scenariusz starcia USA z Rosją Alex Antropov/Flickr/Public domain

Zastępca przewodniczącego Kolegium Połączonych Szefów Sztabów generała Sił Powietrznych USA, „druga osoba w Pentagonie” Paul Selva opowiedział, jak mogą wyglądać konflikty USA z Rosją i Chinami, pisze Defense News.

„Są to dwa wyjątkowe starcia, z którymi musimy sobie poradzić, niektóre elementy się pokrywają, ale nie są jednakowe” — powiedział podczas imprezy zorganizowanej przez Defense Writers Group.

Według niego w przypadku Chin byłaby to przede wszystkim konfrontacja na morzu i w powietrzu, armia i piechota morska odegrałyby drugorzędną rolę. W konflikcie z Rosją zaangażowane byłyby głównie siły powietrzne i armia, chociaż „komponent morski” również odgrywałby ważną rolę, ponieważ „nie można dostać się do Rosji… nie przepływając przez Północny Atlantyk”.

Selva podkreślił, że zgodnie z opracowywaną Strategią Obrony Narodowej Pentagonu Rosja jest uważana za „globalne” zagrożenie. Według niego jest to celowe odejście od idei, że Rosja jest wyłącznie europejskim problemem.

Mówił także o innych wyzwaniach, z którymi USA mogą się zderzyć. Z KRLD wszystko jest znacznie prostsze, ponieważ prawie cały sprzęt wojskowy Pjongjang kupuje z Rosji i Chin, więc strategia w odniesieniu do tych dwóch krajów obejmuje także Koreę Północną.

Sytuacja z Iranem jest bardziej skomplikowana, podkreślił Selva: geografia tego kraju tak odbiega od tego, z czym Stany Zjednoczone przywykły mieć do czynienia, że Pentagon prawdopodobnie będzie musiał przemyśleć osobną opcję działania dla tego kraju.

Selva zaznaczył, że Pentagon opracowuje „globalny plan” dla Rosji i Stanów Zjednoczonych, jednak wyjaśnienie tego, który scenariusz okaże się najbardziej prawdopodobny, a także podział inwestycji na podstawie tej informacji jest poważnym wyzwaniem amerykańskiego resortu wojskowego. Wszystko to zostanie uwzględnione w nowej Strategii Obrony Narodowej, którą Pentagon zamierza opracować do końca roku.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Czwartek, 01 luty 2018 13:38
alexjones.pl Informacje ze świata Scenariusz starcia USA z Rosją