Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Co zabije bitcoina?
Kategoria: Informacje ze świata   Sobota, 03 luty 2018 08:05 Autor: Andreas

Co zabije bitcoina?

Co zabije bitcoina? Electric-Eye/Flickr/CC BY 2.0

Kurs bitcoina przypomina huśtawkę: to wznosi się, to opada... tym razem, poniżej psychologicznej granicy 9 tysięcy dolarów. I mimo tego, że zajmuje on pierwsze miejsce pod względem kapitalizacji i swej dominacji na rynku kryptowalut, coraz częściej możemy dziś usłyszeć, że jeszcze trochę i „bańka" bitcoina pęknie, straci na wartości, umrze.

W wywiadzie dla Sputnik France starszy analityk grupy Alpari Roman Tkaczuk powiedział, jakie czynniki mogą wywrzeć negatywny wpływ na kryptowalutę lub reanimować jej kurs.

„Dzisiaj na całym świecie kryptowalutom przykręca się śrubę: w Japonii, Korei, USA. Jeśli regulatory z całego świata będą w dalszym ciągu dokręcać śruby, i kryptoinwestorzy, kryptotraderzy nie będą mieć żadnego wyjścia, to rzeczywiście dla kryptowaluty nastaną niełatwe czasy".

Tym nie mniej, zdaniem eksperta nawet w tym przypadku bitcoin nie umrze. „Dla bitcoina jest zawsze szara strefa, która nie wymaga regulacji".

„Jeśli taka praktyka będzie ścigana, niewiele osób będzie z tego korzystać, i kurs bitcoina będzie się utrzymywał w granicach 1000 dolarów, a to i niżej, ale umrzeć, nie umrze".

„Jeśli stosunek regulatorów jakoś się zmieni, będzie zgoda na legalny handel bitcoinami, kryptowaluty będą znajdować zastosowanie w działalności firm, wówczas bitcoin bardzo szybko odzyska utracone pozycje".

„Ponadto, nie wykluczam, że po stratach, za miesiąc-dwa wszystko ulegnie zmianie i znów słyszeć będziemy marsze i brawa w cześć bitcoina".

Co się tyczy konkurentów bitcoina, mało kto może się z nim równać. Bitcoin nie ma tak dużego potencjału wzrostu jak jego konkurencii (Ethereum, Ripple, Dash, Monero). Bitcoin może wzrosnąć 10-krotnie, ale inne kryptowaluty mogą stokrotnie zwiększyć swoją wartość, a nawet więcej. Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 02 luty 2018 22:34