Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Amerykański rząd jest zmuszony przerwać prace
Kategoria: Informacje ze świata   Piątek, 09 luty 2018 08:30 Autor: Andreas

Amerykański rząd jest zmuszony przerwać prace

Biały Dom Biały Dom dcJohn/Flickr/CC BY 2.0

Kongres USA nie doszedł do porozumienia przy uchwalaniu budżetu, agencje federalne o północy (06:00 czasu środkowoeuropejskiego) automatycznie zawieszą prace.

Na stronie internetowej Senatu poinformowano, że prace wyższej izby kongresu będą kontynuowane po godzinie 00:01 (06:01 czasu środkowoeuropejskiego), czyli po upływie terminu budżetowego.

W środę Republikanie i Demokraci poinformowali o dwuletniej umowie w sprawie budżetu, która ma na celu skończenie ze stałym sekwestrowaniem i przyjmowaniem tymczasowych budżetów, przy tym szacuje się, że wydatki mogą wzrosnąć o 300 miliardów dolarów w ciągu najbliższych dwóch lat. Jednak w ostatniej chwili republikański senator Rand Paul zażądał głosowania nad jego poprawką, która przewiduje finansowanie w ramach obecnych limitów.

To już drugi przypadek w miesiącu, kiedy rząd USA jest zmuszony przerwać pracę. W styczniu agencje federalne przez trzy dni pracowały z przerwami z powodu opóźnienia w przyjęciu następnego projektu ustawy przejściowej, a następnie został zatwierdzony budżet do 8 lutego.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 09 luty 2018 11:31
alexjones.pl Informacje ze świata Amerykański rząd jest zmuszony przerwać prace