Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Trump odmówił publikacji notatki o „rosyjskim śledztwie”
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 12 luty 2018 09:12 Autor: Andreas

Trump odmówił publikacji notatki o „rosyjskim śledztwie”

Trump odmówił publikacji notatki o „rosyjskim śledztwie” Gage Skidmore/Flickr/CC/BY-SA 2.0

WPROWADZENIE  od Admina AJ:

2 lutego 2017 DOnald Trump ujawnił treść memorandum przygotowanego przez Devina Nunesa - słynnego już memo Republikanów. Memorandum ujawniło nielegalne praktyki zlecenia za pieniądze przygotowania tzw. "Dossier Steel'a" przez Hilary Clinton oraz Konwencję Demokratów prywatnym firmom oraz byłemu agentowi MI6 (Robertowi Steel). Ponadto memorandum ujawniło też, że owo "dossier" zostało nielegalnie wykorzystane do uzyskania prawa do podsłuchu Donalda Trumpa i jego współpracowników podczas kampanii wyborczej 2016. Sąd, który wydał stosowny nakaz został oszukany przez ówczesne kierownictwo FBI, które nie ujawniło prawdziwego źródła pochodzenia "dossier".

5 lutego w odpowiedzi na memo Republikanów, swoje memo ogłosili Demokraci. Ma ono zakwestionować informacje ujawnione w memo Republikanów. Poniższa informacja dotyczy memo Demokratów, a nie wcześniej ujawnionego memo Republikanów: [Admin AJ]

 

Prezydent Donald Trump ze względów bezpieczeństwa nie może opublikować notatki Demokratów o tzw. „rosyjskim śledztwie”, wynika z pisma jego prawnika do Komisji Wywiadu Izby Reprezentantów Kongresu. 

„Chociaż prezydent skłania się do ujawnienia memorandum z dnia 5 ltego, z powodu zawartych w nim wielu tajnych i bardzo wrażliwych stron, nie może tego na razie zrobić” — głosi list prawnika Donalda Trumpa McGhana do szefa Komitetu Wywiadu Izby Reprezentantów.

Prawnik wyjaśnił, że na podstawie zaleceń Ministerstwa Sprawiedliwości, które zapoznało się z notatką, prezydent uważa, że publikacja jego zawartości „może stworzyć poważne obawy dotyczące bezpieczeństwa narodowego i funkcjonowania służb porządku publicznego.”

„Biorąc pod uwagę interes publiczny dotyczący przejrzystości tych niezwykłych okoliczności, prezydent nakazał, aby funkcjonariusze Ministerstwa Sprawiedliwości mogli zapewnić pomoc techniczną członkom Komitetu (ds. wywiadu) na wypadek, jeśli zechcą zrewidować memorandum z 5 lutego w celu niwelowania ryzyka, zidentyfikowanego przez ministerstwo” — powiedział prawnik.

„Prezydent wzywa komisję, aby to zrobiła” — głosi pismo. Zauważa się również, że administracja jest gotowa rozważyć nową wersję notatki pod kątem jej potencjalnej publikacji.

Źródło: pl.SputnikNews.com

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 12 luty 2018 12:53
alexjones.pl Informacje ze świata Trump odmówił publikacji notatki o „rosyjskim śledztwie”