Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Antypolonizm w Izraelu? Swastyki namalowane na bramie polskiej ambasady!
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 19 luty 2018 08:10 Autor: Andreas

Antypolonizm w Izraelu? Swastyki namalowane na bramie polskiej ambasady!

Antypolonizm w Izraelu? Swastyki namalowane na bramie polskiej ambasady! https:/twitter.com/MichaelShuval/

Do skandalicznego zdarzenia doszło w Tel-Awiwie, gdzie nieznani sprawcy namalowali swastyki na bramie budynku polskiej ambasady.

Obok rysunków pojawiły się także wulgarne napisy, obrażające Polaków. Policja prowadzi już śledztwo w tej sprawie, a przedstawiciele polskiej ambasady apelują o obniżenie temperatury konfliktu w relacjach między Polską a Izraelem.

O sprawie poinformowały już izraelskie media, jednak przekaz, jaki się w nich pojawiał, nie pozostawia wątpliwości: za eskalację sporu odpowiada strona polska. Tamtejsze portale zwracają uwagę, że do aktu wandalizmu doszło po słowach premiera Mateusza Morawieckiego w Monachium, który przyznał, że wśród sprawców Holokaustu można znaleźć w poszczególnych przypadkach tak reprezentantów narodowości polskiej, jak i żydowskiej czy ukraińskiej.

Portal Times of Israel przyznał, iż rysunki pojawiły się, gdyż wśród mieszkańców Izraela „narasta gniew” na „polską ustawę o Holokauście”.

Ustawa o IPN, która stała się przedmiotem sporu między Polską a Izraelem, została podpisana przez prezydenta 6 lutego i odesłana do Trybunału Konstytucyjnego. Zdaniem komentatorów krok ten ma otworzyć możliwość dyskusji między stronami.

Ustawa daje możliwość polskim organom ścigania oskarżenie każdego, kto powieli kłamstwo o istnieniu „polskich obozów śmierci”. Podobne sformułowania podały w ostatnich latach bardzo często. Mówił o nich m.in. były prezydent USA, Barack Obama.

Źródło: interia.pl

ged

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-02-18)

 


 

Dowody, że wielu Polaków pomagało nazistom i dokonywało własnych straszliwych zbrodni przeciwko Żydom podczas drugiej wojny światowej, są przytłaczające – napisało MSZ Izraela na Facebooku, promując artykuł o Polakach „polujących na Żydów”.

W niedzielę izraelskie MSZ zamieściło na swoim profilu na Facebooku link do artykułu „Orgia mordu: Polacy, którzy „polowali” na Żydów i wydawali ich nazistom”, który został zamieszczony 11 lutego na łamach dziennika „Haaretz”. Dotyczył on książki Jana Grabowskiego „Judenjagd. Polowanie na Żydów 1942-1945”. […]

Całość: Kresy.pl (18 lutego 2018)

 


 

Źródło: Bibula – pismo niezalezne


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 19 luty 2018 09:47
alexjones.pl Informacje ze świata Antypolonizm w Izraelu? Swastyki namalowane na bramie polskiej ambasady!