Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Rosjo, nie zabijaj bezdomnych zwierząt!
Kategoria: Informacje ze świata   Niedziela, 25 luty 2018 08:40 Autor: Andreas

Rosjo, nie zabijaj bezdomnych zwierząt!

Rosjo, nie zabijaj bezdomnych zwierząt! Helgi Halldórsson/Flickr/CC BY-SA 2.0

Do Rosji płyną apele obrońców praw zwierząt z całego świata, do Władimira Putina napisała list nawet sama Brigitte Bardot. Również minister sportu uczulił miasta-organizatorów rozgrywek, aby strzegły się zabijania odłowionych psów i kotów. Jednak jest to zapewne nie do uniknięcia.

Za odławianie bezdomnych zwierząt odpowiadają poszczególne samorządy. Według rosyjskiego prawa zabicie takiego zwierzęcia dozwolone jest jedynie w przypadku, kiedy jest chore lub agresywne. Jednak aktywiści informowali, że przed igrzyskami w Soczi odstrzeliwano bezdomne psy i koty, w 2016 w Rosji wybuchła też afera, kiedy wyszło na jaw, że wymordowano psy z jednego ze schronisk.

Niepokojący zdaje się przed mundialem fakt, że, jak twierdzą dziennikarze BBC – liczba schronisk w kraju się nie zwiększy (a np. z 13 moskiewskich większość i tak jest już przepełniona), natomiast na odławianie bezdomnych zwierząt przed mistrzostwami przeznaczono ponad miliard rubli. Pod koniec stycznia wicepremier Witalij Mutko miał zobowiązać miasta-gospodarzy do otwarcia nowych schronisk. Ale aktywiści twierdzą, że samorządy się do tego zalecenia nie stosują, zamiast tego zawierają umowy z firmami, które pomogą „pozbyć się” zwierząt.

„Za zabicie jednego psa biorą 6-9 tys. rubli. Za te pieniądze można spokojnie przeprowadzić odłowienie, szczepienie i sterylizację oraz opłacić utrzymanie zwierzęcia” – stwierdził oburzony szef komisji ds. ekologii rosyjskiej Dumy Państwowej Władimir Burmatow. Minister sportu odpowiedział mu na interpelację: „Poinstruowano miasta, będące organizatorami (MŚ w 2018 r.) ministerstwo środowiska i ministerstwo zdrowia, by zwróciły szczególną uwagę na problem bezdomnych zwierząt w regionach, by powstrzymywać się od działań, które mogą wywoływać negatywną reakcję w mediach i być ocenione jako okrutne traktowanie zwierząt”.

Na początku lutego do Władimira Putina napisała Brigitte Bardot, a na Facebooku uruchomiono stronę Bloody FIFA 2018. Petycję w obronie zwierząt podpisało już prawie milion osób. W rosyjskich miastach, które organizują sportowe imprezy żyje około 2 mln bezdomnych zwierząt.

Autorstwo: WK

Źródło: Strajk.eu

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 25 luty 2018 11:09
alexjones.pl Informacje ze świata Rosjo, nie zabijaj bezdomnych zwierząt!