Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Na Słowacji zamordowano dziennikarza śledczego i jego partnerkę
Kategoria: Informacje ze świata   Czwartek, 01 marzec 2018 08:03 Autor: Andreas

Na Słowacji zamordowano dziennikarza śledczego i jego partnerkę

Na Słowacji zamordowano dziennikarza śledczego i jego partnerkę Giovanni Hashimoto/Flickr/CC BY 2.0

W niedzielę, 25 lutego, policja znalazła dziennikarza śledczego Jána Kuciaka i jego partnerkę, Martinę Kušnírovą, martwych w ich domu niedaleko Bratysławy. Oboje zostali zastrzeleni. Szef policji oświadczył podczas konferencji prasowej 26 lutego, że zabójstwa mogły wiązać się z pracą dziennikarską Kuciaka. Zobowiązał się również do zaangażowania wszystkich dostępnych środków w celu zbadania morderstw.

Ján Kuciak pisał o sprawach związanych z korupcją, które dotyczyły między innymi polityków partii rządzącej. Jego zabójstwo budzi poważne obawy o bezpieczeństwo dziennikarzy zajmujących się korupcją i niesprawiedliwością.

W odpowiedzi na zabójstwa policja zapewniła, że podejmuje niezbędne środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa innym dziennikarzom, istnieją jednak podejrzenia o zaniechania w sprawie Kuciaka. W dniu 7 września 2017 r. dziennikarz złożył zawiadomienie przeciwko osobie rzekomo uwikłanej w korupcję. Kuciak twierdził, że osoba ta groziła mu, że „zniszczy jego dziennikarską karierę” i że „znajdzie na niego haka”. Zgodnie z listem, jaki Kuciak otrzymał od policji 10 października 2017 r., sprawa nadal nie została przydzielona do konkretnego funkcjonariusza. Szef policji powiedział podczas konferencji prasowej, że nie wiedział o złożonym zawiadomieniu.

Amnesty International wzywa słowacką policję i prokuraturę do przeprowadzenia natychmiastowego, dokładnego i niezależnego śledztwa w sprawie zabójstw dziennikarza i jego partnerki. Władze muszą dopilnować, aby winni zostali pociągnięci do odpowiedzialności, a dziennikarze chronieni zgodnie z Europejską Konwencją Praw Człowieka i innymi standardami praw człowieka.

Źródło: Amnesty.org.pl

download as a pdf file Plik PDF do druku

TAGI:Morderstwa, Słowacja
OD ADMINISTRATORA PORTALU: Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę!Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ.Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.Źródło: Wiadomości z kraju – Wolne Media


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Środa, 28 luty 2018 23:48
alexjones.pl Informacje ze świata Na Słowacji zamordowano dziennikarza śledczego i jego partnerkę