Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Sankcje USA na KRLD za użycie broni chemicznej
Kategoria: Informacje ze świata   Piątek, 09 marzec 2018 10:10 Autor: Andreas

Sankcje USA na KRLD za użycie broni chemicznej

Sankcje USA na KRLD za użycie broni chemicznej Ryan Milani/Flickr/CC BY 2.0

Stany Zjednoczone wprowadziły nowe restrykcje wobec Korei Północnej za użycie broni chemicznej do zabójstwa Kim Dzong Nama – poinformował amerykański Departament Stanu.

Restrykcje zaczęły obowiązywać w poniedziałek 5 marca. Nowe ograniczenia uzupełniają już obowiązujące sankcje „przeciwko nielegalnej północnokoreańskiej działalności”.

W lutym USA poinformowały, że Pjongjang użył trucizny VX do zamordowania Kim Dzong Nama. „Publiczna pogarda wobec uniwersalnych norm zakazujących używania broni chemicznej dowodzi lekkomyślności Korei Północnej i udowadnia, że nie możemy pozwolić sobie na tolerowanie jakiegokolwiek północnokoreańskiej programu broni masowego rażenia” – głosi komunikat.

Przyrodni brat Kim Dzong Una zginął 13 lutego 2017 na lotnisku w Kuala Lumpur w Malezji, gdy dwie kobiety, Indonezyjka i Wietnamka, spryskały go silnie trującym, bezzapachowym gazem VX.

Moskwa negatywnie zareagowała na nowe sankcje wobec KRLD. Kreml twierdzi, że są one niekonstruktywne i mają na celu zakłócenie procesu negocjacyjnego. Duma Państwowa przypomniała, że nie udowodniono udziału Korei Północnej w zabójstwie Kim Dzong Nama.

Źródło: pl.SputnikNews.com

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 09 marzec 2018 11:18
alexjones.pl Informacje ze świata Sankcje USA na KRLD za użycie broni chemicznej