Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata W Syrii znaleziono 24 tony trujących substancji
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 12 marzec 2018 08:45 Autor: Andreas

W Syrii znaleziono 24 tony trujących substancji

W Syrii znaleziono 24 tony trujących substancji IAEA Imagebank/Flickr/CC BY-SA 2.0

Syryjscy specjaliści znaleźli 24 tony trujących substancji chemicznych na obszarach, które kontrolowali do niedawna rebelianci – poinformował wiceminister spraw zagranicznych Syrii Faisal Mekdad.

„Kraje zachodnie chciały udowodnić jedynie, że syryjskie wojska rządowe używały broni chemicznej. Odnaleźliśmy duży zakład produkcji substancji chemicznych. Informowaliśmy o tym wielokrotnie, ale Zachód chce słuchać tylko terrorystów” — powiedział Mekdad. Jak dodał, syryjscy specjaliści znaleźli 24 tony trujących substancji chemicznych na kontrolowanych przez rebeliantów obszarach.

„Specjaliści OPCW są wyznaczani przez Zachód, oni nie chcą znać prawdy. Gdy mówimy, że nie mówią oni prawdy, USA twierdzą, że są specjalistami, dlatego nie mogą kłamać” — podkreślił Mekdad.

Dyplomata powiedział też, że strona syryjska zwróciła się do OPCW z pytaniem, dlaczego eksperci organizacji nie chcą przyjechać do Aleppo czy Chan Szajchun w prowincji Idlib.

„Zapewniliśmy, że będziemy ich ochraniać, zaproponowaliśmy, że skontaktujemy się z Arabią Saudyjską lub USA w celu zapewnienia im bezpieczeństwa na obszarach kontrolowanych przez tzw. opozycję, ale odmówili” — wyjaśnił Mekdad.

Źródło: pl.SputnikNews.com

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 12 marzec 2018 12:19
alexjones.pl Informacje ze świata W Syrii znaleziono 24 tony trujących substancji