Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata NATO nie ma nic przeciwko operacji w Afrinie
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 12 marzec 2018 08:35 Autor: Andreas

NATO nie ma nic przeciwko operacji w Afrinie

Kade z filmu Star Trek Kade z filmu Star Trek mem interentowy

NATO nie ma nic przeciwko prowadzonej przez tureckie siły zbrojne w syryjskim Afrinie operacji „Gałązka Oliwna", Turcja nie słyszy żądań zakończenia operacji - oświadczył turecki minister obrony Nurettin Canikli.

Canikli przebywa obecnie w Brukseli, gdzie wziął udział w posiedzeniu ministrów obrony państw NATO. Na marginesie posiedzenia doszło do spotkania tureckiego ministra z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.

„Sekretarz generalny NATO był zawsze jednym z tych, którzy najpozytywniej odnosili się do naszej walki z wyzwaniami zewnętrznymi, za co jestem mu wdzięczny. Sekretarz generalny nie ma negatywnego stosunku do „Gałązki Oliwnej". Ogółem państwa członkowskie NATO także ze zrozumieniem odnoszą się naszych działań w Afrinie. Ze strony NATO nie ma żądań zakończenia operacji" — powiedział Canikli tureckim dziennikarzom w Brukseli. Transmisję prowadziła stacja NTV.

Canikli zauważył, że NATO apeluje tylko do tego, by stosowana siła była współmierna z zagrożenim.

„Udało nam się wyjaśnić całemu światu przyczynę tej operacji, i wszyscy widzą, że mamy do niej prawo" — dodał turecki minister.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 12 marzec 2018 12:05
alexjones.pl Informacje ze świata NATO nie ma nic przeciwko operacji w Afrinie