Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Niemcy mają za mało czołgów
Kategoria: Informacje ze świata   Wtorek, 13 marzec 2018 08:14 Autor: Andreas

Niemcy mają za mało czołgów

 Leopard Tank Leopard Tank Peter Trimming/Flickr/CC BY 2.0

Media dowiedziały się, że Niemcom brakuje czołgów do udziału w operacjach NATO. Niemieckiej Bundeswehrze brakuje czołgów i samolotów do wywiązania się z zobowiązań wobec NATO — pisze gazeta Welt, powołując się na tajny dokument Ministerstwa Obrony RFN.

Według danych gazety na początku 2019 roku Bundeswehra ma przejąć decydującą rolę w tworzeniu międzynarodowej grupy operacyjnej o podwyższonej gotowości Ostrze Włóczni (Speerspitze). Jednak 9. brygada pancerna w Munsterze, która zgodnie z planem miała wykonać to zadanie, obecnie dysponuje tylko dziewięcioma sprawnymi czołgami Leopard-2 z niezbędnych 44 i trzema z 14 bojowych wozów piechoty Marder. 

Przyczyną takiej sytuacji jest brak części zapasowych i wysokie wydatki na obsługę techniczną. Poza tym Bundeswehrze brakuje noktowizorów, granatników, wspomagających środków transportu, zimowego umundurowania i kamizelek kuloodpornych — podkreśla gazeta. 

Jak pisze Welt, problemy nie ominęły także sił powietrznych, które także nie są w stanie wywiązać się z zobowiązań wobec NATO.

Gotowość bojowa myśliwców Eurofighter i Tornado oraz śmigłowców transportowych SN-53 znacznie się pogorszyła: zgodnie ze statystyką każda z tych maszyn może uczestniczyć w operacjach, przygotowaniach i ćwiczeniach tylko cztery miesiące w roku. Pozostałych osiem maszyny znajdują się na ziemi z powodu remontu, usuwania usterek przed lotami oraz modernizacji.  Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Wtorek, 13 marzec 2018 09:46
alexjones.pl Informacje ze świata Niemcy mają za mało czołgów