Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata „To nasze terytorium i robimy tam, co chcemy"
Kategoria: Informacje ze świata   Środa, 14 marzec 2018 08:15 Autor: Andreas

„To nasze terytorium i robimy tam, co chcemy"

Flaga Federacji Rosyjskiej Flaga Federacji Rosyjskiej Billy O'Neal/Flickr/CC BY 2.0

Rosja nie będzie dzielić się informacjami z NATO o rozmieszczeniu systemów rakietowych „Iskander” w obwodzie kaliningradzkim, powiedział Władimir Szamanow, szef Komitetu Dumy Państwowej ds. Obrony.

Wcześniej sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg oświadczył, że NATO wzywa Rosję do przejrzystości w kwestii rozmieszczenia kompleksów rakietowych „Iskander” w obwodzie kaliningradzkim i nie ujawnia posiadanych przez Sojusz informacji w tej sprawie.

„A dlaczego? To nasze terytorium, co chcemy, to też robimy. W przeciwieństwie do nich, którzy wzywają Amerykanów i innych wrogich nam ludzi” — powiedział Szamanow dziennikarzom, odpowiadając na pytanie, czy Rosja będzie udostępniać informacje o rozmieszczaniu „Iskanderów”.

Wcześniej Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało, że przy rosyjskich granicach w Polsce i krajach bałtyckich wdrożono właściwie całą dywizję sił zbrojnych USA. Według Ministerstwa Obrony Rosji do Polski przybyła 2. Brygada Pancerna USA i została wdrożona wraz z pojazdami opancerzonymi, a w krajach bałtyckich pozostał sprzęt 3. amerykańskiej brygady. Wtedy Szamanow zaznaczył, że nie wyklucza w związku z tym wzmocnienia grupy „Iskanderów”, także w obwodzie kaliningradzkim.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Środa, 14 marzec 2018 10:39
alexjones.pl Informacje ze świata „To nasze terytorium i robimy tam, co chcemy"