Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Klimkin: Damy pracę wydalonym z Rosji brytyjskim dyplomatom
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 19 marzec 2018 08:20 Autor: Andreas

Klimkin: Damy pracę wydalonym z Rosji brytyjskim dyplomatom

Klimkin: Damy pracę wydalonym z Rosji brytyjskim dyplomatom Flazingo Photos/Flickr/CC BY-SA 2.0

Klimkin zaproponował zatrudnić brytyjskich dyplomatów, którzy zostaną wydaleni z Rosji.

Szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin zaproponował zatrudnienie w Kijowie brytyjskich dyplomatów, którzy w Rosji zostali uznani za persona non grata w związku ze „sprawą Skripala”. Z ich pomocą, zdaniem ministra, będzie można wznowić pracę konsulatu Wielkiej Brytanii w kraju.

„Ukraińcy będą zadowoleni, kiedy znów będą otrzymywać brytyjskie wizy szybko, a nie przez Warszawę. A Judith (ambasador Wielkiej Brytanii na Ukrainie Judith Gough — red.) otrzyma pomoc” — napisał Klimkin na Twitterze.

„Sprawa Skripala”

Były oficer GRU Siergiej Skripal otrzymał azyl w Wielkiej Brytanii po wymianie oskarżonych o szpiegostwo zwiadowców między Moskwą a Waszyngtonem w 2010 roku.

4 marca były oficer wywiadu i jego córka Julia zostali znalezieni nieprzytomni w mieście Salisbury. Według policji zostali otruci substancją nerwowo-drgawkową  „Nowiczok” rzekomo wyprodukowaną w Rosji

Moskwa chciała uzyskać dostęp do materiałów dochodzeniowych, ale Londyn odmówił.

Później premier Wielkiej Brytanii Theresa May oskarżyła Rosję o związek z otruciem i ogłosiła listę środków skierowanych przeciwko Moskwie. Londyn wydali 23 rosyjskich dyplomatów i zawiesi wszystkie dwustronne kontakty na najwyższym szczeblu.

W sobotę rosyjskie MSZ ogłosiło kroki odwetowe. Persona non grata w Rosji stało się 23 pracowników dyplomatycznych brytyjskiej ambasady. Muszą opuścić kraj w ciągu tygodnia. W kraju zaprzestanie również działalności British Council.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 19 marzec 2018 10:35
alexjones.pl Informacje ze świata Klimkin: Damy pracę wydalonym z Rosji brytyjskim dyplomatom