Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Ambasador amerykański w Izraelu to „psi syn”? Awantura wokół słów prezydenta Autonomii Palestyńskiej
Kategoria: Informacje ze świata   Środa, 21 marzec 2018 08:00 Autor: Andreas

Ambasador amerykański w Izraelu to „psi syn”? Awantura wokół słów prezydenta Autonomii Palestyńskiej

Jason Greenblatt Jason Greenblatt U.S. Embassy Tel Aviv/Flickr/CC BY 2.0

Słowa Mahmuda Abbasa wygłoszone wczoraj w palestyńskiej Ramalli pod adresem Davida Friedmana, ambasadora Stanów Zjednoczonych w Izraelu, wywołały żywą reakcję w Waszyngtonie i Tel-Awiwie. Zarówno przewodniczący Autonomii Palestyńskiej, jak i ogół Palestyńczyków znajdujących się pod okupacją izraelską zostali zakwalifikowani przez Friedmana jako „antysemici”.

„Ambasador amerykański w Tel-Awiwie to kolonista i psi syn” – powiedział Abbas omawiając politykę amerykańską wobec konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

Jason Greenblatt, Izraelo-Amerykanin wybrany przez prezydenta USA Donalda Trumpa na swego „specjalnego wysłannika” ds. tego konfliktu, odpowiedział z Waszyngtonu: „Nadeszła pora, by prezydent Abbas wybrał między nienawistną retoryką, a wysiłkami na rzecz poprawy jakości życia swego narodu”.

Mający poważne problemy z policją premier izraelski Benjamin Netanjahu również potępił „antysemickie” słowa Abbasa: „Pierwszy raz od kilkudziesięciu lat administracja amerykańska przestała pieścić się z kierownictwem palestyńskim i mówi im „dość”. Ten szok prawdy sprawia, że tracą rozum”.

Izraelo-Amerykanin David Friedman, ambasador USA w Izraelu, to były nowojorski adwokat biznesowy Donalda Trumpa, ortodoksyjny żyd i skrajny nacjonalista izraelski. Według niego, Palestyńczycy przeciwni terrorowi okupacji, zaborowi ziem i kolonizacji żydowskiej to „antysemici”.

Jest zwolennikiem aneksji przez Izrael ziem okupowanych, nielegalnego skolonizowania ich, „transferu” Palestyńczyków poza granice i przeniesienia ambasady USA do Jerozolimy (Al-Kuds) . Nawet w Izraelu uważa się go za przedstawiciela  skrajnej prawicy. Friedman utrzymuje uprzywilejowane stosunki z rasistowską, ultranacjonalistyczną partią Żydowski Dom pod wodzą ministra edukacji Naftali Bennetta, reprezentującą nurt fanatycznego, religijnego syjonizmu.Źródło: Portal STRAJK


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 21 marzec 2018 02:10
alexjones.pl Informacje ze świata Ambasador amerykański w Izraelu to „psi syn”? Awantura wokół słów prezydenta Autonomii Palestyńskiej