Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Twitter nowym „siedliskiem terrorystów?
Kategoria: Informacje ze świata   Piątek, 23 marzec 2018 08:00 Autor: Andreas

Twitter nowym „siedliskiem terrorystów?

Twitter nowym „siedliskiem terrorystów? Animated Heaven/Flickr/Public Domain

Minister sprawiedliwości Izraela Ajelet Szaked twierdzi, że ugrupowania terrorystyczne przenoszą się z sieci społecznościowej Facebook do Twittera, którego kierownictwo, jak mówi, ignoruje apele o usuwanie ekstremistycznych treści.

Szaked wysoko oceniła współpracę z Facebookiem, a Twitterowi zagroziła podjęciem działań o charakterze prawnym.

„Organizacje terrorystyczne przerzucają się z Facebooka na Twitter. Powód jest oczywisty: Facebook operatywnie reaguje na nasze prośby dotyczące usuwania terrorystycznych materiałów, a Twitter je ignoruje" — napisała Szaked na swoim blogu na Twitterze.

Dziennik „Haaretz" przekazał, że minister podjęła ten temat na wczorajszym spotkaniu z dyrektorem regionalnym ds. polityki Facebooka Delphine Reyre.

Jakiś rok temu, w szczytowym momencie konfliktu z Palestyńczykami i „terroru pojedynczych osób" izraelskie ministerstwo sprawiedliwości i bezpieczeństwa wewnętrznego zainicjowały tak zwaną „ustawę o Facebooku", dającą lokalnym sądom prawo wydawania zaleceń stronom internetowym, w tym Facebookowi, YouTube i Google, dotyczących usuwania treści noszących znamiona podżegania do terroryzmu i przemocy.

Inicjatywa nie została jak dotąd zatwierdzona przez parlament, i władze rozwiązują takie problemy drogą rozmów z amerykańskimi gigantami internetowymi. Według ocen, które wcześniej przytaczała Szaked, Facebook usuwa 95% wpisów, na które zwraca jego uwagę Izrael.

„Nazwaliśmy go „ustawą o Facebooku", choć tak naprawdę należałoby do nazywać „ustawą o Twitterze" — powiedziała Szaked cytowana przez „Haaretz".Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 23 marzec 2018 03:35
alexjones.pl Informacje ze świata Twitter nowym „siedliskiem terrorystów?