Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Austria o naciskach ze strony Wielkiej Brytanii
Kategoria: Informacje ze świata   Czwartek, 29 marzec 2018 10:15 Autor: Andreas

Austria o naciskach ze strony Wielkiej Brytanii

Karin Kneissl Karin Kneissl Bundesministerium für Europa, Integration und Äußeres/Flickr/CC BY 2.0

Minister spraw zagranicznych Austrii Karin Kneissl opowiedziała, że przed szczytem UE brytyjski ambasador próbował wpłynąć na austriackie władze, aby zachęcić je do podjęcia „konkretnych środków” przeciwko Rosji w sprawie Skripala, donosi „Kurier”.

Zaznaczono, że Wielka Brytania podjęła dwie próby wpłynięcia na Austrię. 26 marca austriackie władze oświadczyły, że nie poprą masowego wydalenia dyplomatów.

„Właśnie w krytycznych momentach konieczne jest pozostawienie (dyplomatycznych — red.) kanałów otwartych” — podkreśliła Kneissl.

Wcześniej poinformowano, że Austria nie zamierza wydalić rosyjskich dyplomatów.

26 marca USA poinformowały o wydaleniu 60 rosyjskich dyplomatów. Francja, Niemcy i wiele krajów UE również ogłosiły podobne działania. Do wielu krajów dołączyła Kanada i Australia.

Minister spraw zagranicznych Karin Kneissl oświadczyła o gotowości Wiednia do działania w roli mediatora w rozwiązywaniu różnic między Rosją a Wielką Brytanią w sprawie otrucia byłego szefa GRU Siergieja Skripala w brytyjskim Salisbury.

– Jesteśmy otwarci dla wszystkich, jeśli zostaniemy poproszeni o działania mediacyjne (między Rosją a Wielką Brytanią), to z przyjemnością jesteśmy do tego gotowi — powiedziała Kneissl.

 

Źródło: Pl.sputniknews.com

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Czwartek, 29 marzec 2018 16:15
alexjones.pl Informacje ze świata Austria o naciskach ze strony Wielkiej Brytanii