Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Media: Brytyjczycy ustalili miejsce produkcji gazu, którym otruto Skripalów
Kategoria: Informacje ze świata   Czwartek, 05 kwiecień 2018 08:10 Autor: Andreas

Media: Brytyjczycy ustalili miejsce produkcji gazu, którym otruto Skripalów

Media: Brytyjczycy ustalili miejsce produkcji gazu, którym otruto Skripalów Smithsonian Institution/Flickr/No known copyright restrictions

Brytyjska gazeta Times, powołując się na źródła w strukturach siłowych i rządzie, twierdzi, że służby specjalne ustaliły miejsce, gdzie znajduje się tajne rosyjskie laboratorium produkujące rzekomo substancję drgawkowo-paralityczną, którą otruto Skripalów.

Informatorzy gazety podkreślają, że nie mają 100-procentowej pewności. Jeden z nich jednak podkreśla, że o miejscu można mówić „z dużą dozą pewności".

Poinformowano, że eksperci ustalili źródło substancji trującej „za pomocą analizy naukowej i danych wywiadowczych". Gazeta pisze, że władze kraju jeszcze przed incydentem w Salisbury widziały o istnieniu obiektu, gdzie została wyprodukowana substancja nazywana w Wielkiej Brytanii „Nowiczok". „W ogólnym zarysie już w czasie pierwszego posiedzenia komitetu Cobra (w jego skład wchodzą członkowie rządu, przedstawiciele służb ratunkowych i służb specjalnych — red.) wiedzieliśmy, że bardziej niż ewidentnie pochodzi z Rosji" — czytamy w publikacji.

To nie pierwsze podobne nieuzasadnione twierdzenie. W brytyjskich mediach wielokrotnie pojawiły się oskarżenia Rosji o związek z incydentem. Jednak oficjalnie szef tajnego laboratorium Ministerstwa Obrony Wielkiej Brytanii oznajmił, że eksperci nie byli w stanie ustalić źródła pochodzenia substancji, którą byli otruci Skripalowie.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 05 kwiecień 2018 12:05
alexjones.pl Informacje ze świata Media: Brytyjczycy ustalili miejsce produkcji gazu, którym otruto Skripalów