Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Prawda: Brytyjczycy NIE ustalili miejsca produkcji gazu, którym otruto Skripalów
Kategoria: Informacje ze świata   Czwartek, 05 kwiecień 2018 08:15 Napisał

Prawda: Brytyjczycy NIE ustalili miejsca produkcji gazu, którym otruto Skripalów

Gary Aitkenhead, dyr. naczelny Porton Down Gary Aitkenhead, dyr. naczelny Porton Down Kadr z wywiadu Sky News

Chór klakierów zwanych "mediami głównego nurtu" zgodnie orzekł, że ustalono miejsce produkcji gazu "Nowiczok", którego rzekomo użyto do otrucia Skripalków. Stoi to w całkowitej sprzeczności z oficjalną deklaracją, jaką złożył Gary Aitkenhead, Dyrektor Naczelny ośrodka badawczego w Porton Down. Oświadczył on bowiem:

"It is our job to provide the scientific evidence of what this particular nerve agent is, we identified that it is from this particular family [Novichok] and that it is a military grade, but it is not our job to say where it was manufactured."

[Naszym zadaniem jest przedłożenie naukowych dowodów na to, z jakim gazem mamy do czynienia; zidentyfikowaliśmy go jako jeden ze związków pochodzących z rodziny gazów typu "Nowiczok" oraz określiliśmy jako gaz bojowy. Ale nie naszą rolą jest orzekanie, gdzie został wyprodukowany]

W wywiadzie udzielonym Sky News pan Gary Aitkenhead zapytany wprost przez dziennikarza czy może określić miejsce pochodzenia zidentyfikowanego gazu odpowiedział, że na chwilę obecną nie ma takiej możliwości.

Bardzo ciekawie zabrzmiała też odpowiedź na pytanie, czy zastosowany do otrucia Skripalów "Nowiczok" mógł pochodzić z samego Porton Down. Pan Aitkenhead powiedział, że nie ma takiej możliwości, albowiem Porton Down ma bardzo ścisłe procedury bezpieczeństwa wynikające z faktu, że dysponuje różnego rodzaju niebezpiecznymi substancjami. Tym samym nie zaprzeczył, że "Nowiczok" jest jedną z tych niebezpiecznych substancji, które znajdują się w magazynach Porton Down.

Przywoływany wywiad znajdziesz korzystając z linku do Twittera Sky News.

Porton Down jest głównym rządowym i wojskowym laboratorium badawczym Wielkiej Brytanii, które zajmuje się obroną przed bronią chemiczną i biologiczną. Działa od 1939 roku, zatrudnia ok. 3 000 naukowców, jej roczny budżet wynosi 500 mln funtów. Jest położony ok. 10 km od miejsca, gdzie znaleziono na ławce zatrutych Skripalów...

 

Źródło: alexjones.pl

 

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 05 kwiecień 2018 12:49
alexjones.pl Informacje ze świata Prawda: Brytyjczycy NIE ustalili miejsca produkcji gazu, którym otruto Skripalów