Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Czy dojdzie do starcia Rosji i USA w Syrii?
Kategoria: Informacje ze świata   Środa, 11 kwiecień 2018 08:15 Autor: Andreas

Czy dojdzie do starcia Rosji i USA w Syrii?

Czy dojdzie do starcia Rosji i USA w Syrii? Cyril Rana/Flickr/CC BY 2.0

Specjalny przedstawiciel Władimira Putina ocenił prawdopodobieństwo starcia zbrojnego między Rosją i USA w Syrii.

Specjalny przedstawiciel prezydenta Rosji ds. Bliskiego Wschodu i państw Afryki, wiceszef MSZ Michaił Bogdanow oznajmił, że zagrożenia konfliktem zbrojnym między Moskwą i Waszyngtonem w Syrii nie ma. 

„Myślę, że nie ma. Rozsądek powinien jednak wziąć górę nad szaleństwem" — cytują rosyjskie media wypowiedź dyplomaty. Komentując możliwość przeprowadzenia przez USA ataków na terytorium Syryjskiej Republiki Arabskiej, Bogdanow powiedział, że do eskalacji sytuacji w Syrii są wykorzystywane fałszywe wiadomości. 

Oczywiście, poważnie. Myślę, że nasi amerykańscy partnerzy uważnie śledzą takie oświadczenia składane w Moskwie w sprawie (możliwych) ciężkich konsekwencji. Wykorzystano fałszywe wiadomości do znalezienia pretekstu do akcji zbrojnej. Uważamy, że jest to niedopuszczalne i bardzo niebezpieczne — powiedział Bogdanow. 

Wcześniej prezydent USA Donald Trump na spotkaniu z amerykańskimi dowódcami wojskowymi oznajmił, że Waszyngton ma wiele wariantów działań zbrojnych w związku z rzekomym atakiem chemicznym w syryjskim mieście Duma. Stały przedstawiciel USA przy ONZ Nikki Haley nawet poinformowała o gotowości Waszyngtonu do wymierzenia w Syrii „sprawiedliwości".

Stały przedstawiciel Rosji przy ONZ Wasilij Nebenzja podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa oznajmił, że w przypadku użycia siły przeciwko Syrii USA czekają poważne konsekwencje.   Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 11 kwiecień 2018 09:24
alexjones.pl Informacje ze świata Czy dojdzie do starcia Rosji i USA w Syrii?