Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Macron zapowiada zamykanie meczetów i finansowy nadzór
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 16 kwiecień 2018 08:40 Autor: Andreas

Macron zapowiada zamykanie meczetów i finansowy nadzór

Macron zapowiada zamykanie meczetów i finansowy nadzór OFFICIAL LEWEB PHOTOS/Flickr/CC BY 2.0

Prezydent Francji zapowiedział zamykanie radykalnych meczetów oraz wprowadzenie kontroli państwa nad finansowaniem pozostałych.

W wyniku ostatnich zamachów we Francji prezydent Emanuelle Macron, zapowiedział dalsze zamykanie meczetów, przyznając sobie zasługę zamknięcia jak na razie trzech: w Sartrouville, Aix-en-Provence, Marsellie. „Są takie meczety i ludzie, którzy nie szanują praw Republiki, którzy nauczają rzeczy, które nie są w zgodzie z prawami Republiki, co prowadzi do przemocy, takie będą zamykane”, powiedział prezydent Francji we wtorkowym wywiadzie dla TF1.

Zapowiedział także, że w najbliższych miesiącach zostaną podane do wiadomości „zasady działania i finansowania” meczetów. Jak przyznał miał o tym rozmawiać z księciem następcą tronu Arabii Saudyjskiej podczas jego ostatniej wizyty we Francji. „Nie chcę więcej meczetów, których otwarcie jest potajemnie finansowane. Nie chcę więcej ludzi, którzy używają pieniędzy na pielgrzymki (hadżdż) do robienia innych rzeczy”, ogłosił Macron.

„Le Figaro” zauważyło, że zarówno w kwestii finansowania i zamykania meczetów, jak i wcześniejszych deklaracji dotyczących zwalczenia nielegalnej imigracji, prezydent Francji wielokrotnie używał słowa „nieustępliwy”.(j)

źródło: Le Figaro


Źródło: Euroislam


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 16 kwiecień 2018 11:36
alexjones.pl Informacje ze świata Macron zapowiada zamykanie meczetów i finansowy nadzór