Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata „Sprawa Skripalów - historia lubi się powtarzać
Kategoria: Informacje ze świata   Środa, 18 kwiecień 2018 08:30 Autor: Andreas

„Sprawa Skripalów - historia lubi się powtarzać

„Sprawa Skripalów - historia lubi się powtarzać Cyril Rana/Flickr/CC BY 2.0

Ministrowie spraw zagranicznych państw G7 złożyli wspólne oświadczenie, w którym wezwali Rosję, aby udzieliła odpowiedzi na pytania związane z incydentem w Salisbury. Odpowiednie oświadczenie wydał kanadyjski resort spraw zagranicznych.

G7 poparła stanowisko Wielkiej Brytanii, która twierdzi, że Rosja ma związek z otruciem byłego oficera GRU Siergieja Skripala i jego córki Julii.

„Potępiamy fakt, że Rosja odmawia wciąż odpowiedzi na prawomocne pytania brytyjskiego rządu, co po raz kolejny wskazuje na odpowiedzialność strony rosyjskiej" — czytamy w oświadczeniu.

Resorty dyplomatyczne G7 wezwały również Moskwę do niezwłocznego „ujawnienia utajnionego wcześniej programu Nowiczok specjalistom z Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW)".

Analityk polityczny, publicysta Władysław Gulewicz w wywiadzie dla radia Sputnik podkreślił, że w sprawie Skripala nasuwają się analogie historyczne.

„Żądanie Zachodu, by Rosja odpowiedziała na pytania dotyczące otrucia Skripalów i jednoczesna niechęć do udzielania odpowiedzi na pytania Rosji świadczy o tym, że Zachód chce narzucać swój punkt widzenia i swój sposób prowadzenia śledztwa w tej sprawie.

Rosja próbuje udowodnić, że nie ma nic wspólnego z otruciem Skripalów, że mógł być w to zamieszany ktoś trzeci.

W 1951 roku we Francji miał miejsce incydent przypominający wydarzenia z Salisbury — doszło tam do masowego otrucia (mieszkańców — red.), w wyniku którego zmarło sześć osób.

Wiele lat później okazało się, że to otrucie zostało zorganizowane przez CIA, która testowała wpływ substancji psychoaktywnych na organizm człowieka. W latach 2010-2011 szeroko pisała na ten temat zachodnia prasa. Analogicznie również w Salisbury amerykańskie służby specjalne przy wsparciu służb innych zachodnich państw mogły zrobić to samo" — powiedział Władysław Gulewicz.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 18 kwiecień 2018 08:50
alexjones.pl Informacje ze świata „Sprawa Skripalów - historia lubi się powtarzać