Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Orbán: Ani centa dla migrantów w nowym budżecie UE
Kategoria: Informacje ze świata   Sobota, 05 maj 2018 08:25 Autor: Andreas

Orbán: Ani centa dla migrantów w nowym budżecie UE

Orbán: Ani centa dla migrantów w nowym budżecie UE European People's Party/Flickr/CC BY 2.0

Premier Viktor Orbán powiedział w piątek w wywiadzie, jakiego udzielił publicznej rozgłośni radiowej na Węgrzech, że nie udzieli wsparcia takiemu budżetowi Unii Europejskiej, który odbiera pieniądze rolnikom oraz środki przeznaczone na badania naukowe i rozwój i daje je krajom przyjmującym imigrantów.

Orbán podkreślał, że oczekuje się, iż unijne negocjacje budżetowe potrwają długo i podkreślił, że wspólny budżet na siedem lat musi zostać uzgodniony jednogłośnie. – Tak długo jak Węgrzy nie dadzą swojego pozwolenia, nie będzie budżetu – oświadczył.

Dodał, iż migranci nie powinni otrzymać ani jednego centa a niezbędną pomoc kraje przyjmujące imigrantów powinny pokryć z własnych budżetów.

Zapewnił również, iż nie poparł ograniczenia dofinansowania do rolnictwa.

Węgry będą miały trzech wicepremierów

Viktor Orbán zapowiedział, iż do nowego rządu powoła trzech wicepremierów. – Jednym z nich zostanie minister spraw wewnętrznych Sándor Pintér, który będzie zarządzał nowym scentralizowanym biurem, funkcjonującym jednocześnie jako zunifikowana służba wywiadowcza. Kolejnym wicepremierem ma być Mihály Varga – zajmie się on sprawami gospodarczymi. Trzeci wicepremier – Zsolt Semjén – zachowa swoje dotychczasowe stanowisko, jakie pełnił w poprzedniej kadencji.

Nowe biuro premiera będzie koordynowało pracę administracji publicznej sekretariatów stanu w innych ministerstwach. Będzie także pracowało razem z rządowym Biurem Kontroli oraz zunifikowanymi służbami wywiadowczymi.

Orbán zapowiedział przy okazji realizację planu wprowadzenia takich zmian do konstytucji, aby relokacja imigrantów na Węgrzech była sprzeczna z prawem.

George Soros

Szef węgierskiego rządu zapowiedział, że pakiet ustaw „Stop Soros”, które jego rząd przedłożył w zeszłej kadencji jest wysiłkiem związanym z blokowaniem napływu imigrantów. – Armia cieni Sorosa powinna wyjść na światło dzienne – powiedział, dodając, iż przegłosowanie antyimigracyjnych nowelizacji ustaw było moralnym obowiązkiem.

Orbán podkreślał przy tym, że migracja nie jest kwestią praw człowieka, ale kwestią bezpieczeństwa narodowego, zauważając, iż te osoby w rządzie, które są odpowiedzialne za migrację powinny mieć dostęp do narzędzi bezpieczeństwa narodowego.

Dodał, iż przebywający na terenie Węgier obcokrajowcy, którzy wspierają nielegalną imigrację będą z państwa węgierskiego wydalani.

Chrześcijańska demokracja

Jak zapowiedział Viktor Orbán, cele rządu się nie zmieniły i będzie kontynuował ochronę węgierskiej i chrześcijańskiej kultury, i nie pozwoli, aby w kraju zostali ulokowani obcokrajowcy. Zamierza pracować w celu całkowitego zwalczenia bezrobocia, na rzecz dobrze funkcjonującej gospodarki, niższych podatków i wyższych zarobków. Dodatkowo rodziny z dziećmi otrzymają wsparcie, podczas gdy wartość pensji zostaje nie tylko że utrzymana, ale też możliwie zwiększona.

Szef węgierskiego rządu zapowiedział, że rząd będzie się kierował ideologią chrześcijańskich demokratów.

– Nie budujemy liberalnej demokracji, ale chrześcijańską demokrację, w której ludzka godność jest na pierwszym miejscu, władze są oddzielone, wolność jest wartością absolutną, rodziny są wspierane, globalne ideologie są odrzucane, istnieje wiara w znaczenie narodu, rząd walczy o pełne zatrudnienie, równouprawnienie kobiet jest respektowane, a działania, które prowadzą do zwiększenia poziomów antysemityzmu – powstrzymane – mówił Orbán.

Europejski budżet

Odnośnie do budżetu Unii Europejskiej, Orbán powiedział że nie udzieli wsparcia nikomu, „kto chce obciąć fundusze dla rolników, pieniądze przeznaczone na badania naukowe i rozwój, czy rozwój regionalny, i przekierować te środki do krajów, które przyjęły migrantów”.

Szef węgierskiego rządu przewiduje, że negocjacje budżetowe UE potrwają długo i zauważył, że wspólny budżet na siedem lat musi zostać przyjęty jednogłośnie. – Tak długo, jak Węgrzy nie dadzą swojego pozwolenia nie będzie budżetu – zapowiedział Orbán, dodając, iż migranci nie powinni otrzymać ani centa, natomiast niezbędna pomoc powinna zostać udzielona z pieniędzy z budżetu państw, które migrantów przyjęły.

Źródło: DailyNewsHungary
http://prawy.pl/

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 05 maj 2018 11:42
alexjones.pl Informacje ze świata Orbán: Ani centa dla migrantów w nowym budżecie UE