Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Merkel: „USA już nie mogą nas obronić"
Kategoria: Informacje ze świata   Piątek, 11 maj 2018 08:50 Autor: Andreas

Merkel: „USA już nie mogą nas obronić"

Angela Merkel Angela Merkel EU2017EE Estonian PresidencyFlickrCC BY 2.0 (4)

Angela Merkel wezwała Europę, by nie polegała już na USA.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel oznajmiła, że Europa powinna przestać polegać na USA — podaje Sputnik International.

USA już nie mogą po prostu nas bronić, Europa powinna wziąć los w swoje ręce, to nasze zadanie na przyszłość — powiedziała Merkel w związku z wystąpieniem USA z porozumienia w sprawie Iranu.

Prezydent Francji Emmanuel Macron na swoim Twitterze także opublikował komunikat, że Francja, Niemcy i Wielka Brytania ubolewają w związku z decyzją USA w sprawie wystąpienia ze Wspólnego Kompleksowego Planu Działania, JCPOA.

We wtorek amerykański przywódca Donald Trump poinformowało wystąpieniu USA z porozumienia w sprawie Iranu osiągniętego przez sześciu międzynarodowych pośredników. Poza tym przywódca zapowiedział wznowienie wszystkich zawieszonych wcześniej sankcji przeciwko Iranowi.

Iran i międzynarodowi pośrednicy (Rosja, USA, Wielka Brytania, Chiny, Francja, Niemcy) w 2015 roku podpisały dokument o uregulowaniu irańskiego problemu jądrowego. 

Uczestnicy porozumienia przyjęli Wspólny Kompleksowy Plan Działania. Jego realizacja znosiła z Teheranu sankcje gospodarcze i finansowe nałożone przez Radę Bezpieczeństwa ONZ, USA i UE z powodu programu nuklearnego. Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 11 maj 2018 15:23
alexjones.pl Informacje ze świata Merkel: „USA już nie mogą nas obronić"